mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najbardziej ekologiczna Astra

Najbardziej ekologiczna Astra

Zaledwie 99 g CO2/km emitować będzie najbardziej ekologiczna wersja Opla Astry. Dysponująca wcale nie jakimś najsłabszym silnikiem, bo rozwijającym moc 130 KM, Astra zużywać będzie średnio 3,7 l/100 km.

Najbardziej ekologiczna Astra
Małe zużycie paliwa i niski poziom emisji idą zazwyczaj w parze ze słabymi lub średnimi osiągami. Jednak podejście Opla do tej kwestii jest inne, czego wynikiem są modele z gamy ecoFLEX z dość mocnymi silnikami. Podczas gdy konkurencyjne marki w klasie kompakt na ogół oferują silniki o mocy około 105 KM przy zachowaniu niskiego poziomu emisji CO2, nowa Astra ecoFLEX posiada turbodoładowany silnik diesla CDTI o mocy 130 KM i pojemności 1,7l. Jest to kolejny samochód w gamie oszczędnych modeli Opla po Insigni ecoFLEX z silnikiem o mocy 160 KM oraz Corsie ecoFLEX z silnikiem o mocy 95 KM.

Nowa, pięciodrzwiowa Astra ecoFLEX w cyklu mieszanym zużywa zaledwie 3,7l oleju napędowego. Dzięki emisjom CO2 na poziomie 99 gr/km, jest to jak dotąd najbardziej oszczędny i ekologiczny Opel Astra. Silnik dysponuje mocą 130 KM, maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 300 Nm i współpracuje z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów. Ceny tego modelu zostaną podane jesienią w momencie wprowadzenia na rynek.

Oprócz specjalnego układu napędowego Astry ecoFLEX z wydajnym systemem regulacji temperatury, pakietem technologii zmniejszających zużycie energii i paliwa – a przez to emisji dwutlenku węgla – obejmuje inteligentny układ odzyskiwania energii elektrycznej poprzez przetwarzanie energii z hamowania, aktywne komponenty aerodynamiczne oraz mniejszy opór toczenia. Wszystko to umożliwiło zmniejszenie emisji CO2 (minus 20 gr/km) i zużycia paliwa (minus 0,8l/100 km) o 17% w stosunku do podstawowego modelu Astry z silnikiem CDTI o pojemności 1,7l.

Na wyposażeniu tej wersji Astry znajdzie się także system start&stop. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort pasażerów, w trybie AutoStop aktywna pozostaje klimatyzacja i układ podciśnieniowego wspomagania hamulców. Przy użyciu klawisza „eco” znajdującego się na konsoli centralnej kierowca może w razie potrzeby wyłączyć system, na przykład w warunkach powolnej jazdy, gdy co chwilę konieczne jest zatrzymywanie samochodu i ponowne ruszanie.

Wpływ na obniżenie emisji CO2 w Astrze ecoFLEX mają także poprawiona aerodynamika, w tym aktywna przysłona, 0pony o mniejszym oporze toczenia oraz światła LED do jazdy w dzień.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.