mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najładniejszy koncept wystawy w Genewie

Najładniejszy koncept wystawy w Genewie

... a jeśli nie najładniejszy, to z całą pewnością należący do ścisłej czołówki tego nieformalnego konkursu. Jednak mocną stroną Infiniti Emerge-E ma być nie tylko atrakcyjny design, ale również to, co jest niewidoczne, czyli ukryta technologia.

Najładniejszy koncept wystawy w Genewie
Infiniti Emerg-E to sportowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem benzynowym o mocy 402 KM oraz dwoma silnikami elektycznymi. Jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 hm/h w jedyne 4 sekundy, zaś od 0 do 210 km/h - w 30 sekund. Ponadto samochód jest ekologicznym środkiem transportu miejskiego z zasięgiem powyżej 48 kilometrów. Kiedy silnik benzynowy zwiększający zasięg współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi, emituje jedynie 55 g CO2 na kilometr.

Dwumiejscowy, kompaktowy koncept Infiniti o długości 4,464 m wyposażony jest w parę silników elektrycznych, pakiet baterii litowo-jonowych, cztery konwertery, trzycylindrowy, zwiększający zasięg silnik z wewnętrzną komorą spalania oraz zbiornik paliwa. Wszystkie te elementy zostały umieszczone w niezwykle aerodynamicznym, lekkim nadwoziu o opływowej stylistyce.

Koncept ten stanowi zapowiedź, że również i Infiniti na poważnie zajęło się nowoczesnymi technologiami, które marka będzie wykorzystywać w tworzeniu ekologicznych samochodów klasy performance. Infiniti pracuje obecnie nad kilkoma koncepcjami pojazdu ekologicznego, a auto elektryczne z dodatkowym silnikiem benzynowym jest tylko jednym z tego przykładów. Na efekty z pewnością będzie trzeba jeszcze chwilkę (co najmniej kilka ładnych lat), ale możemy mieć pewność, że prędzej czy później to nastąpi. Świadczyć o tym może fakt, że przy tworzeniu ekologicznych technologii Infiniti zaangażowało się w rządową inicjatywę brytyjskiego Zarządu Strategii Technologicznej, która ma za zadanie przyspieszyć pojawienie się na naszych drogach samochodów o niskiej emisji związków węgla.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: targi Genewa Infiniti koncepty stylistyka

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross