mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najmniejszy SUV od Mercedesa

Najmniejszy SUV od Mercedesa

Producent ze Stuttgartu na targach w "Mieście Aniołów" prezentuje studyjny model G-Code. Auto wyposażone w napęd wodorowy może być zapowiedzią najmniejszego SUVa marki pozycjonowanego poniżej modelu GLA.

Najmniejszy SUV od Mercedesa
Auto o długości 4100 mm, szerokości 1900 mm oraz wysokości 1500 mm mogłoby śmiało konkurować z modelem szykowanym przez Audi - Q1. Za projekt studyjnego modelu odpowiedzialni są ludzie z Niemiec i Chin. Bardzo duży grill oraz wąskie, reflektory o trójkątnym kształcie to elementy wyróżniające się w aucie. Crossover Mercedesa przypomina swoją sylwetką samochód z nadwoziem hatchback, ale z ostrzej opadającą tylną liną nadwozia.

Nadwozie pozbawione jest klamek, te są ukryte w drzwiach. Z tyłu reflektory przypominają te z modelu AMG GT i dodatkowo połączone zostały światłem biegnącym przez całą długość klapy bagażnika. Koncepcyjny model nie posiada lusterek, które zastąpiono kamerami zamontowanymi w słupkach A. Samochód posiada takie smaczki jak podświetlenie grilla - czerwone, niebieskie lub różowe, które pojawia się w zależności od wybranego trybu jazdy.W kabinie kierownica kształtem przypominająca tę ze statku kosmicznego lub bolidu F1. Cały kokpit, łącznie z dużym ekranem umieszczonym centralnie mógłby grać wnętrze pojazdu, w nowej części Gwiezdnych Wojen. To jednak nie koniec rozwiązań rodem z filmów fantastyczno-naukowych. Nadwozie zostało pokryte specjalnym lakierem, który sprawia, że karoseria jest jednym wielkim kolektorem słonecznym. Mało tego samochód może przetwarzać energię z powietrza opływającego karoserię.

Klimatyzacja dostarcza świeżego powietrza do wnętrza korzystając z tlenu, który jest pośrednio wytwarzany przez napęd wodorowy. Auto jest napędzane silnikiem turbodoładowanym zasilanym przez wodór. Szybko raczej jednak nie poznamy szczegółów technicznych dotyczących tego rozwiązania, jeśli w ogóle trafi ono do produkcji. Energia z innowacyjnej jednostki trafia na koła tylne.Mercedes składa deklaracje, które mówią o braku planu na produkcję auta. Samochód ma pozostać wizją odsłaniająca przyszłościowe modele marki ze Stuttgartu.

Podobne wiadomości:

Acura NSX już gotowa!

auto motor i sport 2014-12-17

Nowa Acura NSX będzie hybrydą z centralnie umieszczonym silnikiem. Na razie producent udostępnia tylko częściowe zdjęcia i krótki film, pokazujący superauto.

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.