mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najmniejszy SUV od Mercedesa

Najmniejszy SUV od Mercedesa

Producent ze Stuttgartu na targach w "Mieście Aniołów" prezentuje studyjny model G-Code. Auto wyposażone w napęd wodorowy może być zapowiedzią najmniejszego SUVa marki pozycjonowanego poniżej modelu GLA.

Najmniejszy SUV od Mercedesa
Auto o długości 4100 mm, szerokości 1900 mm oraz wysokości 1500 mm mogłoby śmiało konkurować z modelem szykowanym przez Audi - Q1. Za projekt studyjnego modelu odpowiedzialni są ludzie z Niemiec i Chin. Bardzo duży grill oraz wąskie, reflektory o trójkątnym kształcie to elementy wyróżniające się w aucie. Crossover Mercedesa przypomina swoją sylwetką samochód z nadwoziem hatchback, ale z ostrzej opadającą tylną liną nadwozia.

Nadwozie pozbawione jest klamek, te są ukryte w drzwiach. Z tyłu reflektory przypominają te z modelu AMG GT i dodatkowo połączone zostały światłem biegnącym przez całą długość klapy bagażnika. Koncepcyjny model nie posiada lusterek, które zastąpiono kamerami zamontowanymi w słupkach A. Samochód posiada takie smaczki jak podświetlenie grilla - czerwone, niebieskie lub różowe, które pojawia się w zależności od wybranego trybu jazdy.W kabinie kierownica kształtem przypominająca tę ze statku kosmicznego lub bolidu F1. Cały kokpit, łącznie z dużym ekranem umieszczonym centralnie mógłby grać wnętrze pojazdu, w nowej części Gwiezdnych Wojen. To jednak nie koniec rozwiązań rodem z filmów fantastyczno-naukowych. Nadwozie zostało pokryte specjalnym lakierem, który sprawia, że karoseria jest jednym wielkim kolektorem słonecznym. Mało tego samochód może przetwarzać energię z powietrza opływającego karoserię.

Klimatyzacja dostarcza świeżego powietrza do wnętrza korzystając z tlenu, który jest pośrednio wytwarzany przez napęd wodorowy. Auto jest napędzane silnikiem turbodoładowanym zasilanym przez wodór. Szybko raczej jednak nie poznamy szczegółów technicznych dotyczących tego rozwiązania, jeśli w ogóle trafi ono do produkcji. Energia z innowacyjnej jednostki trafia na koła tylne.Mercedes składa deklaracje, które mówią o braku planu na produkcję auta. Samochód ma pozostać wizją odsłaniająca przyszłościowe modele marki ze Stuttgartu.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.