mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najoszczędniejsza Fiesta

Najoszczędniejsza Fiesta

Wprawdzie musimy jeszcze trochę poczekać na debiut rynkowy nowej generacji Forda Fiesty, jednak już w Paryżu zaprezentowana zostanie Fiesta ECOnetic, najoszczędniejsza wersja nie tylko modelu, ale wręcz w całej gamie Forda.

Najoszczędniejsza Fiesta
Ford Fiesta ECOnetic napędzany jest przez specjalnie zaprogramowaną wersję silnika wysokoprężnego Duratorq TDCi o mocy 90 KM i pojemności 1,6 l wyposażonego w filtr cząstek stałych. Najbardziej oszczędna Fiesta może przejechać 100 kilometrów zużywając jedynie 3,7 litra paliwa w cyklu mieszanym. Temu niskiemu zużyciu paliwa towarzyszy najlepszy w tej klasie poziom emisji CO2 w wysokości 98 g/km – co czyni Forda Fiesta ECOnetic pojazdem o najniższej emisji CO2 zarówno w tym segmencie, jak i w europejskiej ofercie Forda.

W porównaniu do Forda Fiesta poprzedniej generacji z silnikiem TDCi o pojemności 1,6 litra, Ford Fiesta ECOnetic zużywa o 160 litrów paliwa mniej na 20.000 km, co zapewnia prawdziwe korzyści w codziennej jeździe w czasach, gdy oszczędzanie paliwa naprawdę się opłaca.

W trasie Fiesta ECOnetic średnie zużycie paliwa wynosi jedyne 3,2 l/100 km. Jednakże nie wpływa ono jakoś niekorzystnie na jakość jazdy ani na osiągi. Ford Fiesta ECOnetic osiąga prędkość 0-100 km/h w 12,3 s, a maksymalna prędkość wynosi 178 km/godz.

Aby osiągnąć jak najlepszy poziom emisji CO2 i zużycia paliwa wprowadzono poprawioną aerodynamikę, opony o niskich oporach toczenia z ekonomicznym profilem (175/65 R14) i udoskonalone smarowanie. Obniżony prześwit i detale aerodynamiczne takie jak pokrywy i deflektory kół bazują na już opływowym kształcie Forda Fiesta o współczynniku oporu powietrza (Cx) wynoszącym 0,33.

Ponadto zastosowanie dużej ilości stali o podwyższonej wytrzymałości i koncentracja na zmniejszeniu ciężaru sprawiły, że waga nowego Forda Fiesta zmniejszyła się 40 kilogramów w porównaniu z poprzednim modelem, mimo lepszego wyposażenia zapewniającego bezpieczeństwo i udoskonalonej izolacji akustycznej.

Nowy Ford Fiesta ECOnetic trafi do sprzedaży w całej Europie jeszcze w tym roku. Jest to trzeci model w europejskiej ofercie Ford ECOnetic, która obejmuje również Forda Mondeo ECOnetic z emisją CO2 na poziomie 139 g/km i Forda Focus ECOnetic z emisją CO2  na poziomie 115 g/km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 930 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Fiesta Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Fiesta

Podobne wiadomości:

Ford Fiesta – są polskie ceny!

auto motor i sport 0000-00-00

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.