mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najszybszy Mercedes bez dachu

Najszybszy Mercedes bez dachu

Potencjalni nabywcy Mercedesa SLR będą mieć teraz nowy problem. Do wersji coupe dołączyła właśnie wersja roadster wyposażona w miękki dach. Auto pojawi się w salonach samochodowych na początku września tego roku.

Najszybszy Mercedes bez dachu

Nowy model wspiął się na drzewo roadsterów niemieckiej marki, tuż nad modele takie jak SLK oraz SL. W przeciwieństwie do mniejszych kuzynów, nowy SLR będzie wyposażony w miękki fabryczny dach zamiast sztywnego, metalowego. Element ten został wykonany z materiału, którego pochodzenie i budowa nie została jeszcze ujawniona. Na początek wiadomo jednak tyle, że będzie można go zamówić w trzech różnych wersjach kolorystycznych, i to że mechanizm dachu jest półautomatyczny. Chodzi bowiem o to, że kierowca musi jedynie otworzyć specjalną zasuwę, a reszta w przeciągu 10 sekund automatycznie się składa lub rozkłada.

Pomimo lekkich zmian konstrukcyjnych, producent zapewnia, że nowy SLR Roadster będzie się rozpędzać do prędkości rzędu 330 km/h w takim samym czasie, co jego konwencjonalna wersja. Dopracowana aerodynamika pozwolić na swobodną rozmowę z otwartym dachem samochodu nawet przy prędkości 200 km/h.

Podobnie jak wersja coupe, roadster został zbudowany z włókna węglowego. Dzięki temu pomimo braku twardego dachu, auto nadal pozostaje bardzo sztywne. Pod maską pojawi się znana już turbodoładowana jednostka V8 produkująca moc rzędu 617 koni mechanicznych. Wraz z nią połączono pięciostopniową skrzynię automatyczną. Roadster od postoju do "setki" rozpędza się w przeciągu 3,8 sekundy. Za jego możliwie krótkie zatrzymanie odpowiadają ceramiczne tarcze hamulcowe.

Oficjalny cennik nie został jeszcze ogłoszony. Stanie się to z pewnością już niebawem. Jedno jest pewne. Cena na pewno nie zejdzie poniżej miliona złotych.

Zobacz galerię zdjęć modelu Mercedes SLR Roadster

Czytaj także:

Czy legenda powróci? (2007-01-02 10:15)

Mniejszy SLR? (2006-11-29)

SLR zrzuca dach (2006-08-10)

Zrodzony na torze wyścigowym (2006-07-10)

Tematy w artykule: McLaren Mercedes SLR

Podobne wiadomości:

SLR kończy karierę

SLR kończy karierę

Samochody luksusowe 2009-12-07

Legenda wyścigów odchodzi

Legenda wyścigów odchodzi

Aktualności 2011-06-10

Komentuj:

~miłośniczka 2007-06-13

zajebisty

~znajoma 2007-05-07

zajebista bryczka.

~remik 2007-05-06

no no, szał pał krótko mowiąc...

~Podpis: 2007-05-05

I o to chodzi. Nawet jak mało kogo stać na taki samochód - tak powstają legendy! Sławy nie zdobywa się C klasą czy setkami taksówek na modelu E. Za kilka dekad jako klasyki będą się liczyć takie projekty jak SLR.

~DWB 2007-05-04

Piekny...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando