mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Następca Sportage z tą samą nazwą

Następca Sportage z tą samą nazwą

Przedstawiciele południowokoreańskiego producenta samochodów poinformowali oficjalnie, iż najnowszy SUV tej marki będzie miał taką samą nazwę jak poprzednik.

Następca Sportage z tą samą nazwą

Pierwszy model Kia Sportage na rynku pojawił się w 1993 roku i osiągnął najlepszy dotychczas wynik sprzedaży spośród wszystkich modeli Kii. Całkowita sprzedaż wyniosła 559 tysięcy aut, z czego 95 tys. trafiła na krajowy rynek, a pozostałe 464 tys. głównie do Europy Zach. i Stanów Zjednoczonych.

Nowa wersja Sportage, którego nazwa jest syntezą słów sport oraz portage (ang. transport ludzi), jest opisywany jako "trzy pojazdy w jednym". Tzn. model ten oferuje stylistykę SUV-u, właściwości jezdne sedana i użyteczność aut typu kombi.

Debiutujący wkrótce Sportage będzie różnił się całkowicie od starej wersji, ale w przeciwieństwie do modelu sprzed 10 laty nie będzie rozróżnienia na modele przeznaczone na koreański i zagraniczne rynki. Będzie to pięciomiejscowy SUV dostępny z benzynowym silnikiem 2,7 V6 lub dwulitrowym czterocylindrowym, lub dwulitrowym dieslem, który zapożyczony został z modelu Hyundai Tucson.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic