mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Następca Tucsona w Genewie

Następca Tucsona w Genewie

Podczas zbliżającej się wystawy w Genewie Hyundai zaprezentuje koncepcyjny model z segmentu kompaktowych SUV-ów o nazwie HED-6.

Następca Tucsona w Genewie
Nazwa HED-6 oznacza ni mniej, nie więcej, tylko szósty już model koncepcyjny, jaki powstał w europejskim centrum stylistycznym Hyundai European Design w Russelsheim pod wodzą Thomasa Burkle'a.

Prototyp HED-6 jest zapowiedzią, w jakim kierunku stylistycznym pójdą w najbliższej przyszłości SUV-y tego koreańskiego producenta. A dokładnie następca Tucsona, który to będzie się wywodził z tego konceptu. Zgodnie z nowym nazewnictwem koncernu, nowy SUV, który w wersji produkcyjnej pojawi się jeszcze pod koniec tego roku, będzie się nazywać ix-35 (przedrostek ix będą otrzymywać wszystkie SUV-y Hyundaia). Jego produkcja najprawdopodobniej będzie się odbywać w słowackiej fabryce Kii w Żylinie.

Zaprezentowany w Szwajcarii HED-6 będzie miał już wiele elementów, jakie znajdziemy w ix-35, m.in. przednią część auta z sześciokątnym grillem, maską i skośnymi reflektorami, w tym światłami LED do jazdy dziennej.  Pod maskę prototypowego modelu trafi 175-konny silnik benzynowy o pojemności 1,6 l.

Poza tym prototypem na wystawie w Genewie Hyundai zaprezentuje jeszcze po raz pierwszy trzydrzwiową wersję małego i20, ktrórego sprzedaż ruszy w III kwartale roku, oraz i30 z funkcją start&stop, dzięki której wersja z 1,6-litrowym silnikiem benzynowym będzie zużywać ok. 7% mniej paliwa i wydalać o 10 g CO2/km (142 g/km) mniej niż wersja standardowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson
Cena podstawowa już od: 86 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Tucson Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Tucson

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Komentuj:

~kol 2009-02-14

już widać kichę dla pasażerów, którzy nie będą mieli miejsca

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.