mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Następca Tucsona w Genewie

Następca Tucsona w Genewie

Podczas zbliżającej się wystawy w Genewie Hyundai zaprezentuje koncepcyjny model z segmentu kompaktowych SUV-ów o nazwie HED-6.

Następca Tucsona w Genewie
Nazwa HED-6 oznacza ni mniej, nie więcej, tylko szósty już model koncepcyjny, jaki powstał w europejskim centrum stylistycznym Hyundai European Design w Russelsheim pod wodzą Thomasa Burkle'a.

Prototyp HED-6 jest zapowiedzią, w jakim kierunku stylistycznym pójdą w najbliższej przyszłości SUV-y tego koreańskiego producenta. A dokładnie następca Tucsona, który to będzie się wywodził z tego konceptu. Zgodnie z nowym nazewnictwem koncernu, nowy SUV, który w wersji produkcyjnej pojawi się jeszcze pod koniec tego roku, będzie się nazywać ix-35 (przedrostek ix będą otrzymywać wszystkie SUV-y Hyundaia). Jego produkcja najprawdopodobniej będzie się odbywać w słowackiej fabryce Kii w Żylinie.

Zaprezentowany w Szwajcarii HED-6 będzie miał już wiele elementów, jakie znajdziemy w ix-35, m.in. przednią część auta z sześciokątnym grillem, maską i skośnymi reflektorami, w tym światłami LED do jazdy dziennej.  Pod maskę prototypowego modelu trafi 175-konny silnik benzynowy o pojemności 1,6 l.

Poza tym prototypem na wystawie w Genewie Hyundai zaprezentuje jeszcze po raz pierwszy trzydrzwiową wersję małego i20, ktrórego sprzedaż ruszy w III kwartale roku, oraz i30 z funkcją start&stop, dzięki której wersja z 1,6-litrowym silnikiem benzynowym będzie zużywać ok. 7% mniej paliwa i wydalać o 10 g CO2/km (142 g/km) mniej niż wersja standardowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson
Cena podstawowa już od: 85 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Tucson Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Tucson

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~kol 2009-02-14

już widać kichę dla pasażerów, którzy nie będą mieli miejsca

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.