mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Navara już w sprzedaży

Navara już w sprzedaży

Do sprzedaży został wprowadzony właśnie nowy model Nissana - Navara, który może poszczycić się najdłuższą skrzynią ładunkową w klasie.

Navara już w sprzedaży

Nissan może poszczycić się pozycją lidera na europejskim rynku samochodów z napędem 4x4. W ostatnim okresie Nissan wprowadził do sprzedaży zmodernizowany model Patrola, nowego Pathfindera, Murano - reprezentującego klasę crossover i przedstawił studyjny pojazd 4x4 – Zaroot. Teraz przychodzi kolej na całkowicie nową Navarę.
 
Nowy model dostępny jest w dwóch wersjach nadwozia – dwudrzwiowej King Cab (4 miejsca) i czterodrzwiowej Double Cab (5 miejsc). W obu przypadkach wymiary nadwozia uległy istotnemu powiększeniu w stosunku do odpowiedników poprzedniego modelu, dzięki czemu można było stworzyć obszerniejsze wnętrze i to przy zastosowaniu najdłuższych w klasie skrzyń ładunkowych.
 
System przeniesienia napędu 4x4 Nissana wykorzystuje sprawdzony układ stałego napędu tylnych kół (2WD) z możliwością dołączenia napędu kół przednich z równym podziałem momentu napędowego pomiędzy przednią a tylną oś 50:50. Układ został wyposażony w przekładnię redukcyjną.
 
W porównaniu z Pickupem zwiększono również moc turbodoładowanej, 2,5-litrowej jednostki wysokoprężnej, która dostępna jest w dwóch wariantach. Silniejsza jednostka rozwija moc maksymalną 174 KM i moment obrotowy 403 Nm. Słabsza wersja posiada odpowiednio 144 KM i 356 Nm. Do wyboru dostępne są dwie skrzynie biegów: 6-biegowa przekładnia manualna i 5-stopniowa automatyczna. 
 
Nissan Navara pojawi się w salonach już na początku października. Cena auta będzie wynosić od 98.000 zł brutto (80.323 zł netto). Przy zakupie tego samochodu istnieje możliwość odliczenia pełnej wartości VAT-u.

Czytaj więcej: Pickup Navara


 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.