mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nie-SUV Land Rovera

Nie-SUV Land Rovera

Land Rover, marka znana dotąd wyłącznie z modeli z segmentu SUV lub wręcz typowo terenowych, szykuje się do wejścia do całkowicie nowego dla siebie segmentu. Koncepcyjny Crossover Land Rover LRX zadebiutuje na wystawie w Detroit.

Nie-SUV Land Rovera
Rynek się zmienia, gusta klientów się zmieniają. Nie dziwi więc, że i coraz więcej marek samochodowych zmienia swoją ofertę produktową. Trzydrzwiowy Land Rover LRX jest odpowiedzią brytyjskiej marki właśnie na owe zmiany - jest bardziej kompaktowy, ma mniejszą masą, wyposażony został w najnowsze rozwiązania technologiczne, a co za tym idzie, jest bardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

Mniejszy od Freelandera 2 LRX (7 cm krótszy i 12 cm niższy) należy, według przedstawicieli koncernu, do segmentu cross-coupe. A więc luksusowe wyposażenie typowe dla aut z segmentu premium, bardzo dobre właściwości szosowe, a przy tym wciąż wiele zalet samochodu z napędem 4x4.

Auto o zwartej sylwetce z kołami przesuniętymi do samych naroży zapewnia zwrotność i na ulicach miast, i w terenie, a przy tym wciąż ma wiele cech typowych dla marki Land Rover. Mniejsza wysokość wraz z niższym oporem aerodynamicznym zapewniają znaczną oszczędność paliwa i redukcję emisji CO2. A jeśli chodzi o właściwości terenowe to, poza stałym napędem na wszystkie koła, Land Rover LRX wyposażony został w system kontroli zjazdu, system Terrain Response optymalizujący właściwości jezdne w trudnych warunkach - od oblodzonych dróg po mokrą trawę, żwir czy śnieg. W tym przypadku system ten został wzbogacony o tryb Eco, który zapewnia bardziej ekonomiczną jazdę w ruchu miejskim.

Auto być może w wersji produkcyjnej pojawi się już pod koniec tego roku, a początek sprzedaży przewidziany jest na przyszły.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover Land Rover LRX

Podobne wiadomości:

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.