mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Niezniszczalna Toyota Hilux po raz ósmy

Niezniszczalna Toyota Hilux po raz ósmy

Japoński koncern wciąż ulepsza swój legendarny wóz - pickupa Hilux. W ósmym wydaniu auto jest większe, wygodniejsze i lepiej wyposażone, a jego silniki oszczędniejsze.

Niezniszczalna Toyota Hilux po raz ósmy
Choć Toyota Hilux to typowy wół roboczy to jej konstruktorzy dołożyli wszelkich starań, by jej szoferka stała się komfortową przestrzenią. Jest większa, lepiej wykończona i pojawiły się elementy wyposażenia dotąd niedostępne. Dotykowy wyświetlacz i kamera cofania to dodatki wprost ze świata komfortowych osobówek, a nie ciężarowych pickupów. Kabina tradycyjnie oferowana jest w 3 wersjach: 2-drzwiowa i 2-osobowa, 2-drzwiowa i 4-osobowa oraz 4-drzwiowa i 4-osobowa.

Jednak Hilux nie zmienił się tylko pod względem estetyki i luksusowych dodatków. Toyota oczywiście odpowiednio poukładała priorytety i słynny pickup jest teraz jeszcze bardziej kompetentnym pracownikiem. Uciągnie aż 3,5 tony na haku, można na nią załadować do 1240kg obciążenia, a 80-litrowy bak i oszczędniejsze silniki pozwalają tankować rzadziej i płacić mniej. Klienci na rynkach australijskim i tajlandzkim (tam Hilux pojawi się najszybciej) mogą wybierać między czterema źródłami napędu. Czterocylindrowe silniki Diesla mają pojemność 2,4 (160KM i 400Nm) lub 2,7 (177/450) litra, a benzyniaki 2,7 (164KM) lub 4,0 (278KM). Według Toyoty wszystkie wyróżniają się bardzo niskim zużyciem paliwa, jak na tę klasę pojazdów. Można je sprzęgać z manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na 2 albo 4 koła.

Trwająca 47 lat kariera Hiluxa będzie kontynuowana w najlepsze przez ósmą generację słynnego modelu. Producent nie zapomniał o najważniejszych atutach auta, jednocześnie poprawiając komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ten samochód jest skazany na sukces.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Hilux Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Hilux pickup

Podobne wiadomości:

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport