mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Niezniszczalna Toyota Hilux po raz ósmy

Niezniszczalna Toyota Hilux po raz ósmy

Japoński koncern wciąż ulepsza swój legendarny wóz - pickupa Hilux. W ósmym wydaniu auto jest większe, wygodniejsze i lepiej wyposażone, a jego silniki oszczędniejsze.

Niezniszczalna Toyota Hilux po raz ósmy
Choć Toyota Hilux to typowy wół roboczy to jej konstruktorzy dołożyli wszelkich starań, by jej szoferka stała się komfortową przestrzenią. Jest większa, lepiej wykończona i pojawiły się elementy wyposażenia dotąd niedostępne. Dotykowy wyświetlacz i kamera cofania to dodatki wprost ze świata komfortowych osobówek, a nie ciężarowych pickupów. Kabina tradycyjnie oferowana jest w 3 wersjach: 2-drzwiowa i 2-osobowa, 2-drzwiowa i 4-osobowa oraz 4-drzwiowa i 4-osobowa.

Jednak Hilux nie zmienił się tylko pod względem estetyki i luksusowych dodatków. Toyota oczywiście odpowiednio poukładała priorytety i słynny pickup jest teraz jeszcze bardziej kompetentnym pracownikiem. Uciągnie aż 3,5 tony na haku, można na nią załadować do 1240kg obciążenia, a 80-litrowy bak i oszczędniejsze silniki pozwalają tankować rzadziej i płacić mniej. Klienci na rynkach australijskim i tajlandzkim (tam Hilux pojawi się najszybciej) mogą wybierać między czterema źródłami napędu. Czterocylindrowe silniki Diesla mają pojemność 2,4 (160KM i 400Nm) lub 2,7 (177/450) litra, a benzyniaki 2,7 (164KM) lub 4,0 (278KM). Według Toyoty wszystkie wyróżniają się bardzo niskim zużyciem paliwa, jak na tę klasę pojazdów. Można je sprzęgać z manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na 2 albo 4 koła.

Trwająca 47 lat kariera Hiluxa będzie kontynuowana w najlepsze przez ósmą generację słynnego modelu. Producent nie zapomniał o najważniejszych atutach auta, jednocześnie poprawiając komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ten samochód jest skazany na sukces.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Hilux Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Hilux pickup

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.