mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nightclub na kółkach

Nightclub na kółkach

Kolejna studyjna propozycja z targów samochodowych w Tokio. Toyota bB Concept to oferta dla młodego grona kierowców lubiących klubową atmosferę.

Nightclub na kółkach

Z pewnością nowa Toyota bB, gdyby trafiła do seryjnej produkcji, nie służyłaby tylko jako kolejny, zwykły środek lokomocji. Oznaczenie bB, czyli Black Box odpowiada całkowicie sylwetce i przeznaczeniu prototypowej Toyoty. Auto bazuje na płycie podłogowej zapożyczonej od modelu Yaris. Kanciasty kształt zapożyczony został od innego studyjnego modelu Toyoty – ScionxB, dzięki czemu bB - jak na miarę swoich możliwości (3,92 m. dł.,1,69 m. sz. i 1,62 m. wys.) - oferuje sporo miejsca dla wszystkich pasażerów.

Za wożenie „Klubowiczów” po miejskich aglomeracjach odpowiedzialny jest 1,5-litrowy, 4-cylindrowy silnik, który napędza bB na przednią oś.

Zamontowane (gdzie się tylko da) neonowe światła oraz profesjonalny system CarAudio z licznymi głośnikami czynią z koncepcyjnego bB prawdziwy klub nocny na kółkach.

Zobacz galerię zdjęć z Tokio Motor Show 2005

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.