mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Niro, czyli koncepcyjny crossover Kii

Niro, czyli koncepcyjny crossover Kii

O tym koncepcyjnym modelu, który Kia pokaże podczas zbliżającej się wystawy we Frankfurcie, już informowaliśmy. Dziś wiemy nieco więcej, w tym jak będzie się ten model nazywał. To będzie Kia Niro.

Niro, czyli koncepcyjny crossover Kii
Kia Niro to zapowiedź modelu z segmentu miejskich crossoverów. Jego przeznaczeniem ma być miejska dżungla, stąd więc niewielkie rozmiary zewnętrzne i nieco podwyższony prześwit. Atrakcyjna stylistyka Kii Niro ma przyciągać młodych kierowców, indywidualistów, którzy lubią się wyróżniać w tłumie. W tym przypadku w tłumie aut. Tym samym Kia Niro stawia sobie za cel przede wszystkim Nissana Juke, choć w tym segmencie jest już obecnych kilka innych modeli, jak chociażby bliźniaki General Motors - Chevrolet Trax czy Opel Mokka.

Kię Niro zaprojektowało europejskie centrum stylistyczne Kii, które swoją siedzibę ma we Frankfurcie, niecały kilometr od miejsca, gdzie już za dwa tygodnie odbędzie się światowa premiera tego modelu.

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat napędu, użytego w tej Kii. Kia zdradza jedynie, że będzie to nowoczesne rozwiązanie. Być może będzie to zatem napęd hybrydowy, a może nawet wyłącznie napęd elektryczny.


Kia nie zdradza jeszcze, jaka przyszłość czeka koncepcyjne Niro. Wystawa we Frankfurcie ma służyć między innymi do wybadania opinii na temat tego prototypu. Nawet jeśli Koreańczycy zdecydują się na produkcję tego modelu, wątpliwe by wyglądał on identycznie jak we Frankfurcie. Raczej nie ma co liczyć, by do produkcji trafiła wersja z unoszonymi do góry drzwiami.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia targi IAA Kia Concept koncepty Frankfurt

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Japonia i Korea atakują Frankfurt! Galeria...

auto motor i sport 0000-00-00

Marki koreańskie i japońskie jak zwykle zaprezentowały kilka ciekawych konceptów, a także gotowe już premiery: nowy model i10, Mazdę 3, czy Hondę Civic Tourer.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.