mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Altima

Nissan Altima

Samochód roku Ameryki Północnej.

Nissan Altima

Po raz pierwszy w swojej historii Nissan za sprawą Altimy został uhonorowany prestiżowym tytułem "Amerykańskiego Samochodu Roku". Ceremonia wręczenia nagród i tytułów odbyła się 6 stycznia 2002 w Detroit podczas oficjalnego otwarcia North American International Auto Show.

Tytuł przyznawany jest zupełnie nowemu lub zmodernizowanemu samochodowi, który zbierze najwięcej głosów w tajnym głosowaniu 50 najbardziej znanych amerykańskich i kanadyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych.

Jury konkursu oceniało samochody pod względem innowacji, designu, bezpieczeństwa, prowadzenia oraz satysfakcji kierowcy.

”Altima 2002 to dystyngowany sedan, skonstruowany tak, aby w segmencie średnich aut jak najdłużej mógł konkurować pod względem osiągów i stylu” podkreślił Jed Connelly, Wiceprezes Nissan North America Inc. Ds. Sprzedaży i Marketingu. Altima to samochód dopracowany stylistycznie i z bardzo dobtymi osiągami. W ofercie auto jest dostępne z benzynowym silnikiem o pojemności 3,5 litra i mocy 240 koni (pierwszy widlasty V6 w Altimie) lub 175-konnym, 2.5-litrowym silnikiem 4-cylindrowym. Auto jest sprzedawane z 5-stopniową ręczną lub 4-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Altima wyposażona jest w nowe, niezależne zawieszenie i oferuje najwyższej klasy, najnowsze technologie. Dynamiczna linia, powiększone rozmiary zewnętrzne i wnętrze zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wygodzie kierowcy i łatwości obsługi - te cechy stawiają nowego Nissana Altima w czołówce aut typu sedan.

Cena podstawowa Nissana Altima (na rynku amerykańskim) waha się w zależności od silnika od 16 349 USD do 23 149 USD.

”Tytuł „Amerykańskiego Samochodu Roku” jest jednym z najbardziej zaszczytnych w przemyśle motoryzacyjnym. Dla Altimy to wielki honor” - powiedział Connelly. "Od premiery w sierpniu i rozpoczęcia sprzedaży Altimy w salonach dealerskich cieszymy się ogromnym zainteresowaniem klientów i pozytywnymi opiniami mediów."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!