mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Juke-R - mały szatan prosto z Goodwood

Nissan Juke-R - mały szatan prosto z Goodwood

Ponad pół tysiąca koni mechanicznych, zgromadzonych pod skorupą malutkiego crossovera? Odpowiedź może być tylko jedna - inżynierowie Nissana znowu powariowali. Nissan Juke-R powstał w kolejnej, jeszcze szybszej wersji.

Nissan Juke-R - mały szatan prosto z Goodwood
Zgodnie z obietnicą, Nissan pokazał na rozpoczynającym sie dzisiaj Festiwalu Prędkości w Goodwood model Juke-R 2.0. Czemu 2.0? Bynajmniej nie oznacza to pojemności silnika, a jedynie drugą wersję tego absolutnie nieziemskiego wozu. Juke-R 2.0 to ponownie, podobnie jak pierwsza wersja, hybryda nadwozia miejskiego crossovera z techniką torowego zwierzaka, jakim jest Nissan GT-R NISMO. Efekt to m.in. 600KM mocy maksymalnej i 650Nm momentu obrotowego!

Poza władowaniem silnika 3,8 V6 twin-turbo, specjaliści z Nissana powiększyli także 2-krotnie wloty powietrza chłodzącego, zastosowali lżejsze i wytrzymalsze zderzaki z włókien węglowych, a nad tylną szybą zamontowano podzielony na dwie części spoiler. Zapewne układ jezdny i hamulcowy także mają niewiele wspólnego z wersją napędzaną 1,5-litrowym turbodieslem... Japończycy jeszcze nie chwalą się osiągami tego absurdalnie mocnego crossovera, ale my wiemy, że GT-R Nismo z tym silnikiem potrafi przyspieszać do 100km/h w ok. 2,5 sekundy...

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Juke
Nissan Juke
Cena podstawowa już od: 56 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.