mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Leaf bardziej europejski

Nissan Leaf bardziej europejski

Nissan Leaf, najlepiej sprzedający się obecnie model z napędem elektrycznym, niebawem otrzyma dodatkowe atuty do swojej ręki - większy zasięg i krótszy czas ładowania.

Nissan Leaf bardziej europejski
Na wystawie w Genewie Nissan zaprezentował dość mocno odmienionego triumfatora plebiscytu na Samochód Roku 2011. Dzięki przeprowadzonym zmianom udało się zwiększyć do 199 kilometrów zasięg auta i skrócić o połowę czas ładownia.

Debiutujący w Genewie Leaf będzie produkowany w brytyjskim zakładzie Nissana w Sunderland. Ten wytwarzany w Europie samochód został na nowo zaprojektowany z myślą o europejskich klientach i z tego powodu wprowadzono w nim ponad 100 ulepszeń, a wiele z nich stanowi rezultat bezpośrednich opinii otrzymywanych od lojalnych nabywców.

Rzeczywisty zasięg Leafa uległ poprawie dzięki jedynie wizualnej zmianie, jaką jest delikatne przemodelowanie wlotu powietrza z przodu, co pomogło zmniejszyć współczynnik oporu powietrza Cd z już imponującej wartości 0,29 do 0,28. Potwierdzony zasięg Nissana Leaf wynosi 199 km (wg nowego europejskiego cyklu jezdnego, NEDC), co oznacza wzrost z wartości 175 km, jaką udało się osiągnąć w poprzednim modelu.

Dzięki przeniesieniu ładowarki z tylnej części Nissana pod pokrywę silnika możliwe było zwiększenie przestrzeni bagażowej aż o 40 litrów, czyli o tyle, ile zajmuje typowa walizka, jaką można zabrać do samolotu jako bagaż podręczny. Całkowita pojemność bagażnika wzrosła do 370 litrów.

Kolejną innowacją Nissana ułatwiającą codzienne życie jest przemieszczenie zacisków służących do ładowania do przedniej części samochodu. Dzięki zastosowaniu nowej ruchomej lampy LED kierowcy nie muszą już polegać tylko na oświetleniu ulicznym, kiedy po zmroku podłączają samochód do źródła zasilania. Poprawione zostały także funkcjonalność i bezpieczeństwo zacisków do ładowania, a w ich mechanizmie rozłączania zastosowano teraz przełącznik elektryczny. Ponadto kabel służący do ładowania jest wyposażony w elektromechaniczny system blokowania, który pozwala uniknąć konieczności jego ręcznego blokowania w pojeździe.

Kolejnym ułatwieniem jest inteligentny kluczyk służący także do otwierania zacisków ładowania i blokady kabla.

Nissan Leaf będzie teraz oferowany w trzech popularnych wersjach wyposażenia Visia, Acenta i Tekna, tak aby jeszcze zwiększyć jego atrakcyjność. Wersja Visia daje możliwość zakupu samochodu w niższej cenie, natomiast wersja Tekna oferuje jeszcze więcej elementów w wyposażeniu standardowym niż pierwotny model. Do sprzedaży na europejskim rynku trafi w połowie roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 128 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman