mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Micra C+C w 2005 roku

Nissan Micra C+C w 2005 roku

Produkcja Nissana Micry coupé + kabriolet została potwierdzona. Model trafi do sprzedaży w Europie w 2005 roku.

Nissan Micra C+C w 2005 roku

Mario Canavesi, wiceprezes w dziale Marketingu i Sprzedaży, Nissan Europe powiedział: „Nowa wersja Micry będzie pierwszym modelem coupé-kabriolet Nissana produkowanym w Europie, a także świetnym uzupełnieniem naszej oferty. W modelu zachowane zostaną najlepsze cechy Micry – atrakcyjna stylistyka, przyjemność jazdy oraz użyteczność. Model oferować będzie również przyjemność jazdy z otwartym dachem w połączeniu z bezpieczeństwem i praktycznością składanego sztywnego dachu.”

Prace nad nowym coupé-cabrioletem prowadzone są w Nissan Technical Centre Europe, w ścisłej współpracy z firmą Karmann, niemieckim producentem cenionym zwłaszcza w zakresie produkcji specjalnych wersji samochodów oraz systemów dachowych.

Nowy samochód będzie produkowany na tej samej linii produkcyjnej co Micra w fabryce w Sunderland. Karmann zainstaluje specjalną, oddzielną linię montażową do produkcji  systemów dachowych i pokrywy bagażnika. Te części będą dostarczane do NAUK (fabryki Nissana w Sunderland) jako kompletne zespoły, które następnie będą montowane poza linią montażową przez pracowników NMUK, w strefie montażu końcowego.

Nowy samochód będzie restylizowaną wersją koncepcyjnej Micry C+C po raz pierwszy pokazanej podczas wystawy motoryzacyjnej Paris Motorshow w 2002 roku. Podobnie jak wersja koncepcyjna posiadał będzie składany sztywny dach oraz układ siedzeń  2+2.

Więcej informacji na temat modelu zostanie przekazanych w późniejszym terminie, zbliżonym do wprowadzenia samochodu na rynek.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic