mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Podczas wystawy samochodowej Paris Motor Show najważniejszą nowością Nissana będzie całkowicie nowy model - Pathfinder.

Nissan Pathfinder

Jako jednostkę napędową zastosowano czterocylindrowy silnik turbo diesel 2,5 dCi o mocy 170 KM, serii YD, gwarantujący bardzo dobre osiągi. Jest to jednostka common rail drugiej generacji, o niskiej emisji spalin, zapewniająca moc oraz moment obrotowy na najwyższym poziomie w tej klasie samochodów.

Pathfinder jest samochodem z napędem na cztery koła. Specjalnie opracowany komputer sterujący napędem zapewnia wyjątkowe właściwości terenowe. Kierowca może wybierać pomiędzy różnymi opcjami: napęd jedynie na tylne koła, napęd na tylne koła z automatycznie załączającym się napędem przedniej osi lub stały napęd na wszystkie koła. Dodatkowo układ napędowy wyposażony jest w reduktor. Samochód posiada niezależne zawieszenie, zapewniające wysoki komfort i właściwości trakcyjne podczas dynamicznej jazdy, zarówno na złej jak i na dobrej nawierzchni.

Poziom wyposażenia oraz zaawansowania technologicznego jest bardzo wysoki. Na pokładzie można znaleźć m. in. kamerę (i ekran) pomagającą w parkowaniu oraz inteligentny system kluczyków pozwalający otwierać drzwi i uruchamiać mając klucze np. w kieszeni. Pathfinder, zależnie od wersji, będzie mógł być wyposażony w reflektory Xenonowe, wysokiej jakości system audio, nawigację satelitarną i system informowania o warunkach drogowych, system rozpoznawania głosu, skórzaną tapicerkę, dwustrefową klimatyzację z systemem regulacji także dla tylnych rzędów siedzeń.

Pathfinder w przedstawianej produkcyjnej wersji był wzorowany na samochodzie koncepcyjnym Dunehawk, który był zaprezentowany podczas Frankfurt Motor Show 2003. W sprzedaży Pathfinder pojawi się w marcu przyszłego roku, a jego cena wyniesie ok. 30 tys. euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.