mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan X-Trail po zmianach

Nissan X-Trail po zmianach

Zmienione nieco nadwozie, ulepszone wnętrze oraz bardziej ekologiczne jednostki napędowe - to główne zmiany, dzięki których wchodzący do sprzedaży już we wrześniu odświeżony Nissan X-Trail ma skutecznie rywalizować z konkurentami.

Nissan X-Trail po zmianach
Patrząc na X-Traila z zewnątrz widać zmiany głównie w przedniej części auta - nowe są grill, reflektory oraz zderzak - czyli te elementy, które zazwyczaj ulegają modyfikacjom podczas liftingu modelu. Z tyłu X-Trail jest teraz lepiej widoczny dzięki unowocześnionym, pionowym lampom wyposażonym w diody LED. Zmieniony profil X-Traila jest w pierwszej kolejności zasługą zwiększonych wymiarów kół - 18-calowe aluminiowe obręcze są także szersze (225/55), a tym samym i nadkoli. Dostępne są także koła 17-calowe. Zmiany stylistyczne spowodowały, iż Nissan X-Trail urósł o 10 mm wzdłuż, wszerz oraz na wysokość, a także zmniejszył się współczynnik aerodynamiki z 0,36 do 0,35.
         
Wnętrze to przede wszystkim lepsze materiały i lepiej dobrana kolorystyka. Zmienił się także wygląd wskaźników, z większymi i dzięki temu bardziej czytelnymi prędkościomierzem oraz obrotomierzem, a także wyświetlaczem komputera pokładowego.

W Nissanie X-Trail pojawił się zintegrowany wyświetlacz kamery cofania z lusterkiem wstecznym przymocowanym do sufitu. Dzięki temu nawet egzemplarze bez systemu nawigacji mogą być wyposażone w kamerę cofania. Obraz w wysokiej rozdzielczości pojawia się w lusterku wstecznym po włączeniu biegu wstecznego, może być jednak wyłączony w dowolnym momencie przez kierowcę.

Zmiany objęły także jednostkę wysokoprężną, która zużywa teraz mniej paliwa, emituje mniej spalin i jest zgodna z normą Euro 5. Najważniejsze innowacje to dodatkowy siódmy kanał wtryskiwacza oraz geometria denka tłoka dostosowana do nowej konfiguracji wtryskiwaczy. Zmieniono także przełożenia manualnej skrzyni biegów, zmodyfikowano skrzynię automatyczną oraz pojawił się wskaźnik zmiany biegów.

Podobne wiadomości:

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.