mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa Honda Accord w pełnej okazałości

Nowa Honda Accord w pełnej okazałości

Przed kilkoma tygodniami Honda zaprezentowała pierwsze, fragmentaryczne wówczas zdjęcia nowej, ósmej już generacji Accorda. Teraz mamy okazję poznać w pełni przedstawiciela segmentu D, którego premiera już w marcu na targach w Genewie.

Nowa Honda Accord w pełnej okazałości

Nowa Honda Accord będzie szersza ale i niższa od obecnej generacji, ma również charakteryzować się bardziej sportowym obliczem z dynamiczną linią nadwozia i muskularnymi błotnikami. Spory nacisk, szczególnie w wersji kombi, położony został na walory transportowe. Dłuższe nadwozie i większy rozstaw osi pozwoliły na wygospodarowanie większej przestrzeni zarówno w samej kabinie, jak i w bagażniku.

Do wyboru będą trzy wersje silnikowe, w tym debiutujący właśnie w najnowszym Accordzie silnik wysokoprężny i-CTDi drugiej generacji. Jednostka o pojemności 2,2 litra ma zwiększoną w stosunku do poprzednika moc (150 KM) oraz wyższy maksymalny moment obrotowy (350 Nm przy 2.000 obr/min).

Podstawową jednostką benzynową będzie dwulitrowy silnik i-VTEC o podobnej mocy (156 KM), który jednak dzięki modyfikacjom konstrukcyjnym ma się odznaczać niższym poziomem spalania. Nieznacznie, bo o 10 KM, wzrosła liczba koni mechanicznych w najmocniejszej jednostce (ze 190 do 200 KM) oraz wartość maksymalnego momentu obrotowego (z 223 do 233 Nm przy 4.500 obr/min).

Wszystkie wersje silnikowe w standardzie oferowane są z 6-biegową skrzynią manualną z kontrolką najbardziej optymalnej pod względem ekonomiki jazdy zmiany biegów. W przypadku wersji benzynowych można zamówić także pięciostopniową przekładnię automatyczną. Wszystkie jednostki spełniają normę emisji spalin Euro 5, która zacznie obowiązywać dopiero w 2009 r.

Niższy środek ciężkości, większy rozstaw kół, całkowicie nowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi z przodu, układem wielowahaczowym z tyłu i progresywnymi amortyzatorami oraz większa sztywność nadwozia powodują, iż prowadzenie Accorda powinno być jeszcze pewniejsze, a przechyły duże mniejsze.

Poza standardowymi elementami układów bezpieczeństwa Honda Accord będzie teraz oferowana m.in. z systemem kontroli stabilności jazdy VSA, samoadaptacyjnym, elektrycznym wspomaganiem kierownicy (EPS), zaawansowanym systemem wspomagającym jazdę - Advanced Driving Assist System (ADAS), w skład którego wchodzą trzy systemy (LKAS - utrzymujący auto na obranym pasie ruchu, ACC - adaptacyjny tempomat pozwalający utrzymać stały odstęp od poprzedzającego auta oraz CMBS - system ostrzegający o prawdopodobnej kolizji i pomagający zredukować jej następstwa).

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Accord Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Accord

Podobne wiadomości:

Detroit 2008: Kolejna edycja Pilota

auto motor i sport 0000-00-00

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

~jasio 2008-09-04

jak dla mnie juz jest nr 1, oczywiscie pomijam marki te najbardziej luksusowe

~tauspiotr 2008-06-15

super fura!!!!!!!!!!!oby tak dalej a honda bedzie1.............

~tołdi 2008-03-20

Jeżdże aktualnym modelem i jest ok 2 litry benzyna i jest oszczędna nie wiele jest w nim do poprawienia

~Spektr 2008-02-16

Czy ona jest naprawdę ?nowa?? Bo wygląd środkowej części nadwozia i proporcje pozwalają przypuszczać że to... zaawansowany lifting obecnego modelu ze zmienionym przodem i nieco mniej tyłem, czyli pojazd jest dalej zbudowany na płycie podłogowej modelu z 1998.

~Spektr 2008-02-16

Czy ona jest naprawdę ?nowa?? Bo wygląd środkowej części nadwozia i proporcje pozwalają przypuszczać że to... zaawansowany lifting obecnego modelu ze zmienionym przodem i nieco mniej tyłem, czyli pojazd jest dalej zbudowany na płycie podłogowej modelu z 1998.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.