mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa Honda Accord w pełnej okazałości

Nowa Honda Accord w pełnej okazałości

Przed kilkoma tygodniami Honda zaprezentowała pierwsze, fragmentaryczne wówczas zdjęcia nowej, ósmej już generacji Accorda. Teraz mamy okazję poznać w pełni przedstawiciela segmentu D, którego premiera już w marcu na targach w Genewie.

Nowa Honda Accord w pełnej okazałości

Nowa Honda Accord będzie szersza ale i niższa od obecnej generacji, ma również charakteryzować się bardziej sportowym obliczem z dynamiczną linią nadwozia i muskularnymi błotnikami. Spory nacisk, szczególnie w wersji kombi, położony został na walory transportowe. Dłuższe nadwozie i większy rozstaw osi pozwoliły na wygospodarowanie większej przestrzeni zarówno w samej kabinie, jak i w bagażniku.

Do wyboru będą trzy wersje silnikowe, w tym debiutujący właśnie w najnowszym Accordzie silnik wysokoprężny i-CTDi drugiej generacji. Jednostka o pojemności 2,2 litra ma zwiększoną w stosunku do poprzednika moc (150 KM) oraz wyższy maksymalny moment obrotowy (350 Nm przy 2.000 obr/min).

Podstawową jednostką benzynową będzie dwulitrowy silnik i-VTEC o podobnej mocy (156 KM), który jednak dzięki modyfikacjom konstrukcyjnym ma się odznaczać niższym poziomem spalania. Nieznacznie, bo o 10 KM, wzrosła liczba koni mechanicznych w najmocniejszej jednostce (ze 190 do 200 KM) oraz wartość maksymalnego momentu obrotowego (z 223 do 233 Nm przy 4.500 obr/min).

Wszystkie wersje silnikowe w standardzie oferowane są z 6-biegową skrzynią manualną z kontrolką najbardziej optymalnej pod względem ekonomiki jazdy zmiany biegów. W przypadku wersji benzynowych można zamówić także pięciostopniową przekładnię automatyczną. Wszystkie jednostki spełniają normę emisji spalin Euro 5, która zacznie obowiązywać dopiero w 2009 r.

Niższy środek ciężkości, większy rozstaw kół, całkowicie nowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi z przodu, układem wielowahaczowym z tyłu i progresywnymi amortyzatorami oraz większa sztywność nadwozia powodują, iż prowadzenie Accorda powinno być jeszcze pewniejsze, a przechyły duże mniejsze.

Poza standardowymi elementami układów bezpieczeństwa Honda Accord będzie teraz oferowana m.in. z systemem kontroli stabilności jazdy VSA, samoadaptacyjnym, elektrycznym wspomaganiem kierownicy (EPS), zaawansowanym systemem wspomagającym jazdę - Advanced Driving Assist System (ADAS), w skład którego wchodzą trzy systemy (LKAS - utrzymujący auto na obranym pasie ruchu, ACC - adaptacyjny tempomat pozwalający utrzymać stały odstęp od poprzedzającego auta oraz CMBS - system ostrzegający o prawdopodobnej kolizji i pomagający zredukować jej następstwa).

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Accord Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Accord

Podobne wiadomości:

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Zajawka Accorda

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~jasio 2008-09-04

jak dla mnie juz jest nr 1, oczywiscie pomijam marki te najbardziej luksusowe

~tauspiotr 2008-06-15

super fura!!!!!!!!!!!oby tak dalej a honda bedzie1.............

~tołdi 2008-03-20

Jeżdże aktualnym modelem i jest ok 2 litry benzyna i jest oszczędna nie wiele jest w nim do poprawienia

~Spektr 2008-02-16

Czy ona jest naprawdę ?nowa?? Bo wygląd środkowej części nadwozia i proporcje pozwalają przypuszczać że to... zaawansowany lifting obecnego modelu ze zmienionym przodem i nieco mniej tyłem, czyli pojazd jest dalej zbudowany na płycie podłogowej modelu z 1998.

~Spektr 2008-02-16

Czy ona jest naprawdę ?nowa?? Bo wygląd środkowej części nadwozia i proporcje pozwalają przypuszczać że to... zaawansowany lifting obecnego modelu ze zmienionym przodem i nieco mniej tyłem, czyli pojazd jest dalej zbudowany na płycie podłogowej modelu z 1998.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.