mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa Ibiza już w Polsce

Nowa Ibiza już w Polsce

Od 14 czerwca można już oglądać i zamawiać kolejną wersję Ibizy

Nowa Ibiza już w Polsce

Z ponad 2,7 miliona wyprodukowanych egzemplarzy, to właśnie Ibiza jest najlepiej sprzedającym się modelem w historii SEAT-a. Teraz przyszedł czas na kolejną, oczywiście jeszcze lepszą wersję tego pojazdu.

Ibiza XXI wieku stanowi żywy wyraz dążeń SEAT-a do tworzenia samochodów łączących bardzo ładne wzornictwo ze sportowym charakterem. Dynamiczna sylwetka Ibizy zawiera łatwo rozpoznawalne elementy wspólne dla całej rodziny – po raz pierwszy wykorzystane w malutkiej Arosie, a zaczerpnięte z osławionych aut studyjnych Salsa i Tango. Wyróżniająca się osobowość Ibizy doskonale odpowiada firmowej maksymie „SEAT auto emoción”.

Stworzoną całkowicie od podstaw Ibizę 2002 charakteryzuje eleganckie wzornictwo połączone z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Wysoką jakość gwarantują ulepszenia, jakich dokonano w fazie projektowania i produkcji. Na przykład technologia laserowego spawania nadwozia, wykonanego wyłącznie z blachy cynkowanej, zapewnia doskonałe spasowanie elementów karoserii i pozwala na udzielenie aż 12-letniej gwarancji antykorozyjnej.

Jednym z najciekawszych rozwiązań jest zastosowana w nowym aucie seatowska koncepcja „dynamicznego nadwozia”. Ten wyrafinowany system obejmuje starannie dobrane elementy zawieszenia i dokładnie dobrane parametry specjalnego programu komputerowego, który steruje wspomaganiem kierownicy, zapewniając precyzyjniejszą i szybszą rekcję na ruchy rąk kierowcy.

Oprócz dodatkowego bezpieczeństwa czynnego wynikającego z koncepcji „dynamicznego nadwozia” nowa Ibiza wyposażona jest także w inne urządzenia zwiększające bezpieczeństwo – zarówno czynne, jak i bierne: poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera (standardowo we wszystkich autach SEAT-a), poduszki boczne, systemy TCS i ESP oraz standardowy system ABS.

Nowa Ibiza to także postęp w dziedzinie mechaniki. Nowy silnik TDi o pojemności 1.9l i mocy 130KM (96kW) to najpotężniejsza jednostka napędowa w tej klasie samochodów. Ibiza w wersji z tym silnikiem wyposażona jest także w 6-biegową skrzynię biegów, również niespotykaną u konkurencji. W nowej Ibizie montowane są jeszcze dwa inne silniki Diesla 1.9 SDi, o mocy 64KM (47kW) i 1.9 TDi, o mocy 100KM (74kW).

Także oferta silników benzynowych obejmuje trzy pozycje: pierwszy trzycylindrowy silnik SEAT-a, jednostkę o pojemności 1.2 litra 12V i mocy 64KM (47kW) oraz dwa silniki 1.4-litrowe 16V – pierwszy o mocy 75KM (55kW), dostępny z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów, drugi o mocy 100KM (74kW).

Nowa Ibiza oferowana będzie w wersjach trzy- i pięciodrzwiowej, w trzech wersjach wyposażenia i wystroju wnętrza: Stella, Sport i Signo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech