mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa Impreza WRX w pakiecie STi

Nowa Impreza WRX w pakiecie STi

Japoński koncern Fuji Heavy Industries, producent samochodów marki Subaru, zaprezentował podczas trwających obecnie targów motoryzacyjnych w Tokio nowy samochód. Jest to długo oczekiwana wersja STi nowej generacji Subaru Imprezy.

Nowa Impreza WRX w pakiecie STi

Z zewnątrz nowy samochód charakteryzuje się bardziej muskularnym designem w stosunku do wersji standardowej. Ze względu na osiągi wersja STi została bardziej dopracowana pod kątem aerodynamiki. Powiększony przedni zderzak oraz tylny spoiler odpowiadają za docisk samochodu do nawierzchni przy rozwijaniu wysokich prędkości. Z przodu pojawiły się też większe i bardziej wydajne wloty powietrza. Subaru Impreza WRX STi będzie się różnić od wersji podstawowej zmienionym rozstawem kół i osi. Ten pierwszy parametr został zwiększony o 40 mm, natomiast rozstaw kół na przedniej osi wzrósł o 40 mm, a z tyłu o 45 mm. Na całym nadwoziu w niektórych miejscach można będzie zauważyć emblematy STi, symbolizujące najmocniejszą wersję.

Wnętrze samochodu zostało wykończone w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym. Urządzenia takie jak radio czy nawigacja zostały zamontowane nieco wyżej, żeby ułatwić ich obsługiwanie bez konieczności zrywania kontaktu z jezdnią. Dla wzmocnienia sportowych wrażeń płynących z silnika, kierowca i pasażer będą zasiadać w kubełkowych fotelach wykończonych skórą i Alcantarą. Prawdziwi fani sportowej jazdy będą mogli zamówić w opcji fotele Recaro.

Pod maską znalazł się turbodoładowany dwulitrowy bokser o mocy 308 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 422 Nm (przy 4.400 obr/min), wyposażony w najnowsze zdobycze techniki motoryzacyjnej. Znajdzie się w nim system Dual AVCS, kontrolujący hydraulicznie zawory wlotowe i wylotowe, zwiększający moment obrotowy w dolnym zakresie obrotomierza oraz zapewniający większy przyrost mocy w jego górnych partiach. Jednym z atutów jego zastosowania jest też zwiększenie efektywności spalania, co owocuje mniejszymi emisjami szkodliwych substancji.

Konstruktorzy przeprojektowali cały układ wydechowy oraz układ dolotowy przez co auto będzie jeszcze bardziej wydajne. Z silnikiem będzie współpracować sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów o szybkich i bardzo precyzyjnych przełożeniach. Moc będzie przekazywana na wszystkie koła za pomocą przedniego dyferencjału o ograniczonym poślizgu (LSD). Z tyłu znajdzie się mechanizm Torsen LSD. Całość będzie kontrolowana za pomocą systemu Subaru Intelligent Drive, w którym kierowca będzie mógł wybierać jeden z trzech trybów: Intelligent, Sport oraz Sport Sharp. Za pomocą nowoczesnego systemu zarządzania pracą dyferencjału centralnego kierowca będzie mógł ustawić jego działanie zgodnie z własnymi wymaganiami. Nad bezpieczeństwem jazdy będzie czuwać system VDC, pracujący w trzech trybach.

Czytaj także:

Subaru Impreza: Trzecie oblicze (2007-10-17)

Taka będzie rajdowa Impreza! (2007-08-10)

Pakiet imprezowy GB270 (2007-07-06)


Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

~cichy 2008-03-26

może wygląda jak focus ale "focusowi" bardzo dużo brakuje do imprezy

~Toyota 2007-11-11

Piotrek. Rzeczywiście ma coś z Forda Focus'a :) , no ale Ford nie miał 308KM.

~OTI 2007-10-31

FAJNE AUTKO JEST OK ;-)

~frykas 2007-10-25

subaru dało ciała z nowym "dizajnem", nie dziwne że po oficjalnej premierze nowej imprezy w ciągu tygodnia zostały wyprzedane wszystkie WRX z rocznika 2007...

~zbyszek 2007-10-25

do MOTOR!! - mówimy dalej o wyglądzie ... mimo to bez przesady - bo techniki raczej nie ma co porównywać (na korzyść Subaru)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.