mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa Panda zadebiutuje we Frankfurcie

Nowa Panda zadebiutuje we Frankfurcie

Fiat na targi IAA we Frankfurcie przywiezie ze sobą kilka nowości. Najważniejszym modelem debiutującym podczas 64. edycji targów będzie na pewno nowa Panda. Niestety, nowy miejski Fiat nie będzie już produkowany w Polsce. O czym informowaliśmy z żalem, produkcja zostanie przeniesiona do Włoch.

Nowa Panda zadebiutuje we Frankfurcie
Nową Pandę cechuje design nawiązujący do najnowszych trendów. Z zewnątrz styliści dokonali zmian w lini nadwozia, która teraz jest bardziej łagodna w porównaniu do poprzedniczki. Przód nowego "miśka" Fiata jest bardziej przyjazny dla oka. Można odnieść wrażenie, że teraz Panda z przodu wygląda bardziej potulnie. Z boku dostrzeżemy nawiązanie do modelu poprzedniego. Trzecie okno charakterystyczne w poprzednim modelu otrzymało teraz łagodniejsze kąty. Razem z tylnymi światłami daje wrażenie nieprzerwaniej szklanej powierzchni.

Wnętrze nowej Pandy również zostało wzięte na warsztat przez stylistów. Tu widać zauważalne zmiany w prównaniu do poprzedniczki. Deska rozdzielcza została zaprojektowana jako praktyczna multifunkcyjna muszla wewnątrz, której znajduje się duży schowek podobnie jak w pierwszej wersji Fiata Pandy. Komfort pasażerom zapewniają tylne siedzenia, które są dzielone i przesuwane. Z kolei przedni może być zamieniony w stolik. Całe wnętrze czerpie jak najwięcej z poprzednich modeli, dodając do tego zmiany pozwalające Pandzie wskoczyć półkę wyżej.Pod maską znajdziemy do wyboru dwa silniki dwucylindrowe. Jeden o mocy 85KM i pojemności 0.9 litra TwinAir Turbo oraz 65-konny TwinAir. Obie te jednostki zostaną wyposażone w standardzie w system Start&Stop. Kolejnym silnkiem z gamy będzie benzynowy 1.2 Fire o mocy 69KM. Fiat kontynuje przygodę z silnikami MultiJet i taka jednostka 1.3 MultiJet II o poj. 1.3 i mocy 75KM trafi do nowej Pandy. Do wyboru będą także silnik 0.9l TwinAir Turbo Natural Power o mocy 80KM zasilany benzyną lub metanem oraz 1.2 EasyPower z mozliwością zasilania LPG. Moc tego drugiego wynosi 69KM. Nowa Panda wyposażona w jednostki przyjazne środowisku otrzyma także wskaźnik zmiany biegu(GSI), który będzie informował kierowcę, kiedy ma zmienić bieg. Sprzyja to zmniejszeniu spalania i redukcji emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Nowa Panda otrzyma w późniejszym czasie napęd 4x4. Debiutując będzie dostępna z 4 silnikami, 3 poziomami wyposażenia, 10 kolorami do wyboru, 4 wariantami wnętrza, 2 rodzajami kołpaków i 2 rodzajami felg 14 i 15 calowych. Wszystko daje ponad 600 opcji personalizacji samochodu. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwać będą 4 poduszki powietrzne, ABS i BAS, przednie zagłówki zapobiegające urazom kręgosłupa. Wszystko to będzie w wyposażeniu standardowym. Standardem będzie również funkcja wspomaganaia kierownicy znana pod hasłem "City".

Kierowca będzie mógł skorzystać z nowego systemu "Blue&Me-TomTom LIVE" oraz z systemu Hi-Fi z odtwarzaczem CD/MP3. Na pokładzie będzie można także znaleść przeszklony dach "Skydoom".

Czy Nowa Panda powtórzy sukces poprzedniczki? Wydaje się, że tak.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Fiat 504!?

auto motor i sport 0000-00-00

Frankfurckie premiery - Fiat Panda

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~kamrat32 2011-12-24

Super jest ta nowa Panda. Bardzo mi się podoba zmieniony wygląda zewnętrzny. Faktycznie jest taka jakby "potulniejsza". Mam nadzieję, że się będzie dobrze prowadzić, jak jej poprzedniczka.

~radush 2011-12-07

Niestety taka jest polska mentalność. Jeździmy starymi BM-kami, które przynajmniej mi kojarzą się z "Wiejskim Tuningiem" i burakach w złotych łańcuchach. Nie potrafimy jako społeczeństwo doceniać świetnych samochodów jakie mamy okazję kupić na miarę naszych możliwości finansowych. Np. taka Panda, jest tania, bardzo solidna co pokazują rankingi, posiada świetną gamę silników do wyboru, wyposażenie też nie pozostawia nic do życzenia. Ale cóż, nie łatwo zmienić myślenie, tym bardziej że jest ono oparte na braku wiedzy.

Fiatmaniak 2011-11-11

Jeśli Panda zajmuje pierwsze miejsce w rankingach w swojej klasie to nie wydaje mi się żeby Fiat pozwolił sobie na zepsucie w jakikolwiek sposób tego modelu. Nowa panda wygląda świetnie a do tego model wyposażony w legendarny silnik MultiJet na pewno nie zawiedzie swoich potencjalnych nabywców. A każdy kto krytykuje Pandę niech najpierw się nią przejedzie.

~miras 2011-09-04

to czy jest udane to ani ja ani Ty nie wiemy, a ładne..... ?? mi sie nie podoba całkowicie

~dajan55 2011-09-01

miras !. Nie każdego stać na nowe BMW czy Audi i jednak sporo ludzi musi jeżdzić toczydłami - jak to nazywasz !. Gratuluję wysokich dochodów jeśli z taką pogardą wypowiadasz się o naprawdę udanym aucie !. I ładnym !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.