mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa błyskawica Opla

Nowa błyskawica Opla

Dzisiejszy dzień na deskach jednej z hal targowych w Genewie jest szczególnym dla niemieckiego producenta samochodów marki Opel. Otóż został tam zaprezentowany całkowicie nowy model GTC Concept, prezentujący nowy kierunek designu Opla.

Nowa błyskawica Opla

Nowy styl Opla, który będzie wdrażany przez następne lata charakteryzuje się bardziej progresywnymi liniami i powierzchniami, w których występuje duża liczba przetłoczeń. Czteroosobowe coupe, które jest właśnie pokazywane w Genewie zostało dotknięte nowym trendem, który dotyka już coraz więcej producentów. Mianowicie chodzi tutaj o reflektory wykonane w oszczędnej i trwałej technologii LED. Jak się okazało, wymiary nowego Opla są całkiem okazałe. Przy długości 4,83 metra, szerokości rzędu 1,86 metra oraz wysokości 1,43 metra można spodziewać się, że w środku miejsca będzie całkiem sporo, z zastrzeżeniem że nie będą to osoby wysokie.

We wnętrzu, pomimo sportowego charakteru samochodu można liczyć na materiały bardzo dobrej jakości. Nowe auto będzie prezentować nowe standardy zarówno w kwestii ergonomii jak i wyglądu. W środku zostanie zastosowany system Flex4, który pozwoli jednym klawiszem złożyć siedzenia w tylnym rzędzie. W efekcie otrzymamy pojemną i płaską przestrzeń bagażową o pojemności 1.020 litrów.

Pod maską studium koncepcyjnego o nazwie Opel GTC będzie się znajdować widlasta "szóstka" o pojemności 2,8 litra. Jej moc szacowana jest na 300 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy silnika będzie wynosić 400 Nm w szerokim zakresie 1.850-4.500 obr./min. Cała jego moc będzie przekazywana na cztery koła za pomocą nowatorskiego systemu przygotowanego przez Opla. Technologia będzie w pełni zintegrowana z systemem IDSPlus. Producent zapewnia, że dzięki takiemu połączeniu auto będzie się charakteryzować bardzo dobrą trakcją i stabilnością, nawet przy ekstremalnych warunkach.

Zobacz serwis specjalny Genewa 2007 w mojeauto.pl

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Gtc concept

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Opel Insignia GSi - powrót do korzeni

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.