mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa generacja A-klasy

Nowa generacja A-klasy

Dostępny na jesieni nowy Mercedes Klasa A będzie o 232 mm dłuższy i 45 mm szerszy od swojego poprzednika. Pierwszy raz pojawi się także w wersji trzydrzwiowej.

Nowa generacja A-klasy

W standardowym wyposażeniu obu wersji A-klasy znajdą się m.in. klimatyzacja, kierownica wielofunkcyjna, wspomaganie kierownicy uzależnione od prędkości, system ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne oraz aktywne zawieszenie.

Zmiany w wyglądzie dotyczą głównie przodu auta. Nowe są przednie reflektory, kratka grilla, błotnik, bardziej dynamiczny kształt posiadają boczne linie nadwozia.

Spore zmiany dotyczą też jednostek napędowych, jakie zostaną wykorzystane w nowej A-klasie. Średnio nowe silniki będą mocniejsze 38%, a moment obrotowy będzie o 46% wyższy. Jednocześnie uzyskano niższe, o 1/10, zużycie paliwa. W sumie nabywca A-klasy będzie mógł wybrać aż z siedmiu różnych silników, z tym, że nie wszystkie będą dostępne od momentu rozpoczęcia sprzedaży. Wśród silników benzynowych znajdą się od razu dwa: 1,7 115 KM oraz 2,0 136 KM. Pod koniec roku dojdzie do nich silnik 1,5 95 KM, zaś w połowie przyszłego roku najmocniejsza jednostka 2,0  mocy 193 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm. Będzie ona współdziałać z sześciobiegową skrzynią biegów (pozostałe z pięciobiegową).

Na początku będą także dwa silniki wysokoprężne 1,8 i 2,0 CDI, oba z sześciobiegowymi skrzyniami, które zostaną pod koniec roku poszerzone o 1,6 82 KM (skrzynia pięciobiegowa). Wszystkie wersje silnikowe na życzenie dostępne będą również z przekładnią automatyczną Autotronic.

Większe wymiary auta (23,2 cm dłuższe i 4,5 cm szersze) z jednej strony przyczynią się do wzrostu przestronności wewnątrz kabiny, z drugiej zapewnią więcej przestrzeni ładunkowej. Pasażerowie będą mieć teraz więcej miejsca, o 97 mm w okolicy ramion, o 95 mm ich łokcie i o 30 mm kolana. O 15% większy będzie bagażnik - 1.350 litrów, który po złożeniu tylnich oparć (dzielone asymetrycznie) wzrasta do 1.995 litrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.