mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa generacja Toyoty FCHV

Nowa generacja Toyoty FCHV

Toyota zakończyła właśnie prace nad nową generacją swojego pojazdu zasilanego ogniwami paliwowymi. Toyota FCHV-adv uzyskała certyfikat dopuszczający do ruchu i będzie teraz testowana w ruchu drogowym.

Nowa generacja Toyoty FCHV
W nowej generacji FCHV Toyota wprowadziła szereg udoskonaleń, które mają za zadanie ograniczyć pojawiające się w poprzedniku problemy techniczne. Wynikiem tych usprawnień w ogniwach paliwowych jest powiększenie zasięgu pojazdu oraz poprawienie łatwości uruchamiania auta w niskich temperaturach, co do tej pory przeszkadzało w upowszechnieniu pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi.

Podstawowym elementem systemu ogniw paliwowych Toyoty jest zespół elektrod membranowych (Membrane Electrode Assembly, MEA), przy którym inżynierowie musieli rozwiązać problem wytwarzanej podczas działania ogniwa wody, która w niskich temperaturach przeszkadza w wytwarzaniu prądu przez MEA. Po szeregu badań, które pozwoliły określić zachowanie i ilość wody wytwarzanej w ogniwie, zdołano zoptymalizować konstrukcję membran. Dzięki temu Toyota FCHV-adv może zostać uruchomiona i poprawnie pracować w zimnym klimacie, przy temperaturach nawet do –30 st. C.

Konstruktorom udało się również zmniejszyć zużycie paliwa o 25% dzięki zwiększeniu wydajności zespołu ogniw paliwowych, usprawnieniu mechanizmu hamowania regeneracyjnego i zmniejszeniu zużycia energii przez układy pomocnicze. Kolejne modyfikacje objęły wyposażenie ogniwa paliwowego w czujnik degradacji katalizatora elektrod i zwiększenie jego trwałości. Ponadto wyposażenie pojazdu w wysokociśnieniowe (70 MPa) zbiorniki wodoru zwiększyło zasięg samochodu do około 830 km (z 330 km w poprzedniej wersji).

Toyota FCHV-adv zostanie udostępniona jako samochód do jazd próbnych podczas Environmental Showcase w International Media Center w czasie szczytu Hokkaido Toyako Summit w dniach 7-9 lipca br.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota FCHV

Podobne wiadomości:

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Komentuj:

~Smok 2008-06-12

Go, Toyota, go!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.