mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowe Porsche!

Nowe Porsche!

Niemiecki producent po raz pierwszy pokazał oficjalne zdjęcia swojego nowego auta - Cayman S będzie plasował się między małym cabrio Boxster, a większym 911.

Nowe Porsche!

Już na początku roku informowaliśmy o planach producenta z Zuffenhausen, który dąży do uzupełnienia oferty swoich samochodów (więcej: Krokodyl w zoo Porsche). Teraz, jeszcze przed zapowiedzianą na wrześniowe targi we Frankfurcie oficjalną premierą, mamy okazję zobaczyć gotowe auto.

Ujawnione zostały także dokładne specyfikacje techniczne, a najważniejsza z nich dotyczy silnika. Za jednostkę napędową dla nowego Porsche posłuży 3.4-litrowy, 6-cylindrowy bokser. Usytuowany, tak jak w pierwowzorze za przedziałem pasażerskim, a przed tylną osią, silnik dysponuje mocą 295KM i momentem obrotowym 346Nm w zakresie 4.200-6.000 obrotów.

Tym samym, tak jak zapowiadał producent, samochód jest faktycznie mocniejszy od Boxstera i jego wersji S (o 67 i 35KM). Poprawią się także osiągi "krokodyla" względem cabrio: prędkość maksymalna to 270km/h, a przyspieszenie 0-100kmh to 5,1 sekundy (Boxster odpowiednio: 253/6,4 i 264/5,7 w wersji S).

Porsche Cayman S będzie wyposażone w 6-stopniową przekładnię z dopasowanymi do auta, krótszymi i precyzyjniej prowadzonymi biegami. Oprócz tego, opcjonalnie możliwe jest instalowanie 5-stopniowej, automatycznej przekładni Tiptronic S, także specjalnie przystosowanej do nowego modelu. Seryjnie na pokładzie znajdzie się odpowiadający ESP system stabilizacji auta (PSM - Porsche Stability Management), a opcjonalnie system kontroli pracy zawieszenia (PASM - Porsche Active Suspension Management).

Stylistycznie Cayman jest rozwinięciem koncepcji "najszybszego na wstecznym cabrio": tak jak Boxster ma smukłe tylne światła. Poza tym najważniejsza zmiana to sztywny, stały dach i o wiele większe wloty powietrza przed tylnimi nadkolami, kryjącymi 18-calowe koła. Oprócz tego zastosowano odmienny design świateł przednich i przeciwmgłowych, klamek, lusterek i innych elementów.

Nowe Porsche Cayman S - kiedy trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku - będzie oczywiście droższe o około 10-15% od Boxstera (od ok. 220tys. zł i 260tys. zł za wersję S).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.