mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowe Volvo S60: Koncept z kryształami

Nowe Volvo S60: Koncept z kryształami

Volvo S60 Concept - najnowszy koncepcyjny model Volvo zaprezentowany zostanie  w styczniu na targach motoryzacyjnych w Detroit. Samochód zapowiada model seryjny, który na rynku pojawi się w 2010 roku.

Nowe Volvo S60: Koncept z kryształami
Pierwsze zdjęcia pokazują sylwetkę samochodu mocno nawiązującą do modeli coupe. Utrzymany zostanie tym samym charakter bieżącego i cenionego przez klientów marki modelu. Linia jednakże jest bardziej dynamiczna, a sam samochód nowoczesny , o odważnym designie. Tym samym wygląd  samochodu koncepcyjnego ma stanowić obietnicę jego możliwości jezdnych. Potwierdza to Prezes VCC Stephen Odell wskazując, że: "nowe S60 umożliwi sportową jazdę naszym klientom w stopniu zdecydowanie większym niż pozostałe modele Volvo".

Eleganckiej, zbliżonej do coupe linii dachu towarzyszy zupełnie nowy zarys nadkoli – łagodna podwójna fala płynąca się od przednich do tylnych świateł.

„Zainspirowało nas wybrzeże Szwecji, tam gdzie morze spotyka się z klifami. Ekscytujące połączenie dramatyzmu i zmysłowości”, wyjaśnia Steve Mattin, dyrektor Volvo Cars ds. projektowych – „Zewnętrzny wygląd samochodu koncepcyjnego wyraźnie wskazuje, czego klient może się spodziewać po nowym seryjnym S60. W projektowaniu wnętrza pozwoliliśmy sobie nawet na jeszcze więcej – tu chcieliśmy przede wszystkim stworzyć wizję przyszłości Volvo w nieco dalszej perspektywie”.

Jednym z elementów wyposażenia wnętrza jest „płynąca” konsola centralna z ręcznie wykonanego kryształy Orrefors. Przypomina falę, rozciągającą się od tablicy rozdzielczej aż po oparcia tylnych siedzeń. Kryształowy panel, który spoczywa na gumowych podkładkach, wydaje się płynąć swobodnie nad ergonomicznymi sterownikami wkomponowanymi w konsolę.

„W tworzeniu samochodu projektowego najważniejsze jest uwolnienie własnej wyobraźni. Nasza bogata graficznie, supercienka i co więcej charakterystyczna dla marki Volvo konsola środkowa  idealnie się do tego nadaje. Kryształ oddaje prestiżowy charakter marki. Być może w przyszłości zobaczymy więcej elementów wyposażenia wnętrza wykonanych z kryształopodobnych materiałów”, mówi Steve Mattin.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo S60
Volvo S60
Cena podstawowa już od: 123 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Tematy w artykule: S60 Concept

Podobne wiadomości:

Volvo S60 Cross Country wjeżdża do Polski - znamy ceny

Volvo S60 Cross Country wjeżdża do Polski -...

Aktualności 2015-04-28

Mocny turbodiesel w Volvo S60 i V60

Mocny turbodiesel w Volvo S60 i V60

Technika 2015-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.