mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowe auto Volvo

Nowe auto Volvo

Na targach w Szanghaju Volvo zaprezentowało koncepcyjne auto o nazwie Concept Universe.

Nowe auto Volvo
- Concept Universe to zapowiedź tego, czego będzie można oczekiwać od naszego kolejnego luksusowego sedana – mówi Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Corporation. Samochód to duża limuzyna, której nowoczesne linie przypominają auta coupe, jednak wszytko nawiązuje do historycznych modeli Volvo. - Podobnie jak inne dobra luksusowe, wzornictwo Concept Universe przypomina rękodzieło. Jest na tyle trwałe i uniwersalne, że przetrwa próbę czasu – dodaje Peter Horbury, wiceprezes ds. designu Volvo Car Corporation.

Wnętrze samochodu jest wyrafinowane, za czym przemawia duża ilość drewna, zastosowana do wyłożenia deski rozdzielczej oraz drzwi. Wszystko ma się koncentrować na potrzebach użytkownika, w tym głównie kierowcy, którego otaczają przyciski najważniejszych funkcji auta. Najciekawszym gadżetem jest ekran dotykowy, który zbliża się do kierowcy, gdy wyczuje, że ten wyciąga rękę w jego stronę.


- Chcemy być marką, która najlepiej rozumie, czego pragną nabywcy nowoczesnych, luksusowych aut. Dlatego też bardzo chętnie poznamy opinię najbardziej wymagających nabywców z Chin. Później pokażemy model w Europie i w Stanach Zjednoczonych, by wprowadzić samochód w kontekst globalny, który jest naszym celem we wszystkich modelach samochodów Volvo – podsumowuje Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Corporation.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo koncepty targi w Szanghaju

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Elektryka mróz nie tyka

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~FrankWilliams 2011-05-30

może dlatego że będą teraz wprowadzane elektryczne C30 i hybryda V60 Plug-In

kosmoss 2011-05-30

Z powrotem powinno to być za jakiś czas oferowane, takie sygnały przynajmniej sa wysyłane.

aaa 2011-04-19

Czy ktoś wie czemu Volvo przestało oferować fabrycznie przygotowane samochody do zasilania CNG (gaz ziemny)? Myślałem, że to tylko w Polsce, ale u niemieckiego dealera słyszę to samo - brak w ofercie.... Mamy w firmie kilka flexifuel które jeżdżą za granicą i zbliża się czas wymiany bo przebiegi robią się straszne, a to nie ma na co :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.