mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowe auto Volvo

Nowe auto Volvo

Na targach w Szanghaju Volvo zaprezentowało koncepcyjne auto o nazwie Concept Universe.

Nowe auto Volvo
- Concept Universe to zapowiedź tego, czego będzie można oczekiwać od naszego kolejnego luksusowego sedana – mówi Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Corporation. Samochód to duża limuzyna, której nowoczesne linie przypominają auta coupe, jednak wszytko nawiązuje do historycznych modeli Volvo. - Podobnie jak inne dobra luksusowe, wzornictwo Concept Universe przypomina rękodzieło. Jest na tyle trwałe i uniwersalne, że przetrwa próbę czasu – dodaje Peter Horbury, wiceprezes ds. designu Volvo Car Corporation.

Wnętrze samochodu jest wyrafinowane, za czym przemawia duża ilość drewna, zastosowana do wyłożenia deski rozdzielczej oraz drzwi. Wszystko ma się koncentrować na potrzebach użytkownika, w tym głównie kierowcy, którego otaczają przyciski najważniejszych funkcji auta. Najciekawszym gadżetem jest ekran dotykowy, który zbliża się do kierowcy, gdy wyczuje, że ten wyciąga rękę w jego stronę.


- Chcemy być marką, która najlepiej rozumie, czego pragną nabywcy nowoczesnych, luksusowych aut. Dlatego też bardzo chętnie poznamy opinię najbardziej wymagających nabywców z Chin. Później pokażemy model w Europie i w Stanach Zjednoczonych, by wprowadzić samochód w kontekst globalny, który jest naszym celem we wszystkich modelach samochodów Volvo – podsumowuje Stefan Jacoby, prezes i dyrektor generalny Volvo Car Corporation.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo koncepty targi w Szanghaju

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

320d,C220CDI,S60–sedanyzwyższychsfer...

auto motor i sport 0000-00-00

Gdy Volvo S60 debiutowało jesienią 2010 roku, pisaliśmy o nim, że to "mistrz komfortu i bezpieczeństwa". Teraz czas sprawdzić, czy te cechy wystarczą do pokonania Mercedesa klasy C i BMW 3 - bo kto chce liczyć się wśród drogich limuzyn średniej klasy, musi się zmierzyć z niemieckim duetem. W teście wersje z oszczędnymi dieslami.

Komentuj:

~FrankWilliams 2011-05-30

może dlatego że będą teraz wprowadzane elektryczne C30 i hybryda V60 Plug-In

kosmoss 2011-05-30

Z powrotem powinno to być za jakiś czas oferowane, takie sygnały przynajmniej sa wysyłane.

aaa 2011-04-19

Czy ktoś wie czemu Volvo przestało oferować fabrycznie przygotowane samochody do zasilania CNG (gaz ziemny)? Myślałem, że to tylko w Polsce, ale u niemieckiego dealera słyszę to samo - brak w ofercie.... Mamy w firmie kilka flexifuel które jeżdżą za granicą i zbliża się czas wymiany bo przebiegi robią się straszne, a to nie ma na co :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.