mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowe, globalne Malibu już wkrótce

Nowe, globalne Malibu już wkrótce

Chevrolet przymierza się do prezentacji nowej generacji modelu Malibu, który będzie samochodem globalnym - coś na wzór nowego Focusa.

Nowe, globalne Malibu już wkrótce
18 kwietnia o godzinie 2:30 polskiego czasu, na Salonie Samochodowym w Szanghaju odbędzie się premiera nowego Malibu. Transmisję na żywo będą mogli śledzić użytkownicy Facebooka, "lubiący" profil Chevroleta. Dodatkowo, potencjalni klienci mogą zadawać pytania, dotyczące auta, na profilu Chevroleta na #MalibuReveal, gdzie na bieżąco członkowie zespołu firmy będą na nie odpowiadać. Auto będzie także wystawione na salonie w Nowym Jorku od 23 kwietnia do 1 maja.

- Nowe Malibu wprowadzi ten nagradzany model marki Chevrolet na kolejne rynki i zostanie zaprezentowane publiczności, która do tej pory nie miała okazji go poznać - powiedziała Susan Docherty, wiceprezes GMIO ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. - Niezależnie, czy to będzie Malibu sprzedawane w Ameryce Północnej, Południowej, Europie, Azji, Afryce czy Australii, będzie to zawsze auto zaprojektowane od podstaw pod kątem wymagań klientów na całym świecie.

Auto będzie napędzane ekologicznymi i ekonomicznymi silnikami czterocylindrowymi. Malibu dostępne będzie w 100 krajach świata na sześciu kontynentach i ma być produkowane w różnych zakładach, m.in. w Chinach oraz USA.

Malibu jest jednym z najbardziej utytuowanych modeli Chevroleta w Stanach Zjednoczonych, który od 2008 roku zgromadził na swoim koncie już 40 nagród branży motoryzacyjnej.

Ubiegłoroczna sprzedaż aut marki Chevrolet na całym świecie to 4,26 miliona sztuk, czyli średnio jeden egzemplarz na 7,4 sekundy. Osiem z dziesięciu najlepszych rynków dla Chevroleta w roku 2010 to były rynki wschodzące – Brazylia, Chiny, Uzbekistan, Meksyk, Rosja, Indie, Argentyna i Kolumbia. Oczekuje się, że do roku 2012 sprzedaż aut marki Chevrolet na rynki wschodzące przekroczy połowę globalnej sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.