mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowe silniki Lancera już w Polsce

Nowe silniki Lancera już w Polsce

Mitsubishi wprowadza dwa nowe silniki do swojego legendarnego modelu - benzynowy o pojemności 1,6l i mocy 117 koni mechanicznych oraz Diesel 1,8l, w pełni aluminiowy, spełniający normy Euro5, rozwijający 150 koni. Silniki te uznane są przez klientów i media, zatem na rynku Polskim, który był drugi pod względem sprzedaży Lancera w poprzednim roku, napewno się przyjmą.

Nowe silniki Lancera już w Polsce

Samochód, w zależności od jednostki napędowej, będzie dostępny z trzema typami skrzyni biegów. Pierwsza z nich, to 5-biegowa manualna (silnik 1,6 MIVEC i 1,8 MIVEC), bezstopniowa automatyczna CVT (1,8 MIVEC, te skrzynie nigdy nie pracują tak jak powinny) oraz 6-biegowa manualna (1,8 DID MIVEC).

Mitsubishi w Lancerze na 2011 rok przeprowadzi malutki face-lifitng, ograniczający się do nowych bocznych listw progowych, nowych zegarów, wzoru felg oraz do wprowadzenia w standardzie układu stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji, ABS z EBD, wszelkich możliwych poduszek powietrznych, dziewięciu dokładnie, klimatyzacji, radia CD/MP3, pełnej elektryki, wejścia AUX, komputera, ISOFIXa oraz sygnalizatora optymalnego momentu zmiany biegów. Trochę tego jest - "good value for money", jak to się mawia w krajach anglosaskich.


Nowy silnik Diesla, jako pierwszy na świecie, został wyposażony w system zmiennych faz rozrządu MIVEC, który zapewnia rekordowo niski stopnień sprężania oraz duże korzyści dla kierowcy, wynikające z tego faktu.


Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Mały, elektryczny SUV Mitsubishi w drodze

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.