mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowe wściekłe Lambo

Nowe wściekłe Lambo

Na targach paryskich Lamborghini, zachęcone świetnym Blancpain Super Trofeo, przedstawiło kolejne dziecko kolaboracji z najstarszym producentem ekskluzywnych zegarków - najdzikszą drogową wersję Gallardo w historii modelu, czyli LP570-4 Blancpain Edition.

Nowe wściekłe Lambo

Blancpain, jako sponsor serii wyścigów Super Trofeo, poczuł silną potrzebę zaprezentowania swojej nazwy na srebrnych plakietkach dookoła drogowego wozu, zatem przedzwonił do Stephana Winkelmanna, szefa Lambo, z propozycją wręcz nie do odrzucenia. Efektem jego zgody jest samochód, który rozwija moc 570 koni mechanicznych, co przy masie 1340 kilogramów oznacza, że jeden rumak przypada na 2,35 kilograma masy całego auta. Pod maską drzemie fenomenalny silnik 5,2l w układzie V10, dzięki któremu LP570-4 dociera do pierwszych 100 kilometrów na godzinę już po 3,4 sekundy, a do drugich po 6,8, w konsekwencji osiągając liczbę 320 na prędkościomierzu. I tutaj pocieszenie dla aktywistów Greenpeace'u - emisja CO2 do atmosfery została znacznie obniżona poprzez użycie ultralekkich materiałów, jednak jej dokładnej wartości lepiej im nie podawać. Każdy z ręcznie składanych, podobnie jak zegarki Blancpain, samochodów ma karbonowy tylni spojler, ceramiczne hamulce, nowy dyfuzer i nowiusieńki wzór felg. Całe to towarzystwo ma oczywiście jeden cel, czyli obniżenie wagi. Chociaż do osiągów też się pewnie troszeczkę dokładają...

O wnętrzu nie można za dużo powiedzieć - jest wyłożone w całości alcantrą z żółtymi akcentami i karbonem. W zasadzie to tyle. Reszta to standardowe Gallardo Superleggera.

Lamborghini, zresztą jak i inni producenci fenomenalnych samochodów sportowych, prześcigają się w osiąganiu jak najniższej masy. Jednak jednej rzeczy nie jesteśmy w stanie pojąć - jak auto, które ma mniej, kosztuje więcej? Im lżejsza masa, tym wyższa cena. Chyba nie tak powinno być. Nie mniej jednak LP570-4 Blancpain to fenomenalne auto, które warte jest każdych pieniędzy.


Podobne wiadomości:

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.