Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości BMW w Detroit

Nowości BMW w Detroit

Już w styczniu odbędą się największe i najważniejsze na amerykańskim rynku targi motoryzacyne w Detroit, które rozpoczynają jednocześnie nowy rok w całej branży motoryzacyjnej.

Nowości BMW w Detroit

Napęd na cztery koła xDrive pojawi się w dwóch wersjach silnikowych 525xi oraz 530xi. W porównaniu do tradycyjnych napędów 4x4 system xDrive działa znacznie szybciej, jeszcze zanim koła samochodu wpadną w poślizg. System rozdziela moc między obie osie w sposób optymalny, zapewniając tym samym autu bardzo dobrą przyczepność, stabilność i zwrotność.

Nowa rodzina benzynowych silników, rzędowych, sześciocylindrowych jest w porównaniu do poprzedników mocniejsza, bardziej oszczędna oraz znacznie lżejsza. Nowe silniki zastąpią trzy 6-cylindrowe jednostki o pojemnościach 2,2, 2,5 oraz 3,0 litra. Podstawowym silnikiem będzie jednostka w wersji 523i, zastępująca 2,2-litrowy silnik, która osiągnie moc 177 KM, maksymalny moment obrotowy 230 Nm oraz maksymalną prędkość 235 km/h. Drugą jednostką w serii będzie 2,5-litrowy silnik w wersji 525i osiągająca moc 218 KM i maksymalny moment obrotowy 250 Nm. Maksymalna prędkość tej wersji wynosić będzie 245 km/h. Najmocniejsza jednostka, osiągająca 250 km/h, pojawi się w wersji 530i i dysponować będzie mocą 258 KM i maksymalnym momentem 300 Nm. Nowe silniki będą średnio spalać o 7% mniej paliwa niż poprzednie jednostki. Na amerykańskim rynku silniki te dostępne będą w wersjach 525i/525xi lub 530i/530xi oraz wersji 530xi Touring.

Seria 5 Touring zadebiutuje wogóle na rynku amerykańskim, początkowo w wersji 530xi. Oprócz typowej dla "piątki" charakterystyki auto to oferować będzie większą przestrzeń. Mierzący 4,84 m, będzie 38 mm dłuższy, 46 mm szerszy i 23 mm wyższy od poprzednika. Ponadto zwiększona zostanie także pojemność bagażnika o 90 l i wynosić będzie od 500 do 1.616 litrów w zależności od ustawienia tylnych siedzeń.

BMW M5 jest najmocniejszą wersją bazującą na serii 5. Dziesięciocylindrowy silnik o mocy 500 KM, w połączeniu z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów pozwala na przyspieszenie do setki w niecałe 5 sekund oraz na uzyskanie maksymalnej prędkości 250 km/h.

Na koniec BMW prezentuje najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie paliwa wodorowego. Bazujący na serii 7 prototypowy model H2R pobił w tym roku dziewięć różnych rekordów prędkości. Dysponujący zmodyfikowanym dwunastocylindrowym silnikiem o pojemności sześciu litrów i mocy 285 KM rozwija maksymalną prędkość 302,4 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj