mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości Mazdy w Los Angeles

Nowości Mazdy w Los Angeles

Japońska marka ma zamiar pokazać dwie nowości na Los Angeles Auto Show - nową Mazdę5 i model Shinari Concept.

Nowości Mazdy w Los Angeles

Mazda5 na rynku amerykańskim zadebiutowała w 2005 roku i od razu zmieniła nieco sposób postrzegania kompaktowych vanów - jako pierwsza w swoim segmencie miała sześć miejsc w trzech rzędach oraz jako pierwsza oferowała suwane drzwi po obu stronach.

W Europie nowa Mazda5 z siedmioma miejscami weszła do salonów w październiku. Do wyboru jest kilka silników - dwie benzyny (2.0 150KM i 1.8 115KM) oraz Diesel 1.6 115KM, który będzie dostępny od 2011 roku.

Razem z odświeżonym vanem, Mazda planuje pokazać koncept o nazwie Shinari, który jako pierwszy wpisuje się w jej globalby język designu Kodo, czy inaczej "Soul of Motion". Oczywiśćie jak to najczęściej bywa z konceptami tego typu, prawodpodobnie nigdy nie ujrzymy go na drodze w takiej postaci, ale dzięki niemu możemy dowiedzieć się w jakim kierunku w kwestii stylistyki marka chce podążać.

 

Shinari to czterodrzwiowe, czteromiejscowe coupe, coś na wzór Panamery. Sylwetka jest bardzo muskularna, sprawia wrażenie silnej, a zarazem delikatnej i wysublimowanej.

Mazda zaprezentuje na odbywających się w dniach 19-28 listopada targach swoją pełną ofertę modelową na rok 2011, łącznie z samochodami modyfikowanymi i wyścigowymi.


Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic