mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości Mazdy w Los Angeles

Nowości Mazdy w Los Angeles

Japońska marka ma zamiar pokazać dwie nowości na Los Angeles Auto Show - nową Mazdę5 i model Shinari Concept.

Nowości Mazdy w Los Angeles

Mazda5 na rynku amerykańskim zadebiutowała w 2005 roku i od razu zmieniła nieco sposób postrzegania kompaktowych vanów - jako pierwsza w swoim segmencie miała sześć miejsc w trzech rzędach oraz jako pierwsza oferowała suwane drzwi po obu stronach.

W Europie nowa Mazda5 z siedmioma miejscami weszła do salonów w październiku. Do wyboru jest kilka silników - dwie benzyny (2.0 150KM i 1.8 115KM) oraz Diesel 1.6 115KM, który będzie dostępny od 2011 roku.

Razem z odświeżonym vanem, Mazda planuje pokazać koncept o nazwie Shinari, który jako pierwszy wpisuje się w jej globalby język designu Kodo, czy inaczej "Soul of Motion". Oczywiśćie jak to najczęściej bywa z konceptami tego typu, prawodpodobnie nigdy nie ujrzymy go na drodze w takiej postaci, ale dzięki niemu możemy dowiedzieć się w jakim kierunku w kwestii stylistyki marka chce podążać.

 

Shinari to czterodrzwiowe, czteromiejscowe coupe, coś na wzór Panamery. Sylwetka jest bardzo muskularna, sprawia wrażenie silnej, a zarazem delikatnej i wysublimowanej.

Mazda zaprezentuje na odbywających się w dniach 19-28 listopada targach swoją pełną ofertę modelową na rok 2011, łącznie z samochodami modyfikowanymi i wyścigowymi.


Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Subaru Viziv-7 SUV Concept - duży z Japonii

Premiery 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - czas na wersję Polestar
Volvo XC60 - czas na wersję Polestar
Volvo XC60 to jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Szwedzki producent przygotował kolejną, mocniejszą odmianę najpopularniejszego modelu sygnowaną logo Polestar.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech