Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości Mazdy w Los Angeles

Nowości Mazdy w Los Angeles

Japońska marka ma zamiar pokazać dwie nowości na Los Angeles Auto Show - nową Mazdę5 i model Shinari Concept.

Nowości Mazdy w Los Angeles

Mazda5 na rynku amerykańskim zadebiutowała w 2005 roku i od razu zmieniła nieco sposób postrzegania kompaktowych vanów - jako pierwsza w swoim segmencie miała sześć miejsc w trzech rzędach oraz jako pierwsza oferowała suwane drzwi po obu stronach.

W Europie nowa Mazda5 z siedmioma miejscami weszła do salonów w październiku. Do wyboru jest kilka silników - dwie benzyny (2.0 150KM i 1.8 115KM) oraz Diesel 1.6 115KM, który będzie dostępny od 2011 roku.

Razem z odświeżonym vanem, Mazda planuje pokazać koncept o nazwie Shinari, który jako pierwszy wpisuje się w jej globalby język designu Kodo, czy inaczej "Soul of Motion". Oczywiśćie jak to najczęściej bywa z konceptami tego typu, prawodpodobnie nigdy nie ujrzymy go na drodze w takiej postaci, ale dzięki niemu możemy dowiedzieć się w jakim kierunku w kwestii stylistyki marka chce podążać.

 

Shinari to czterodrzwiowe, czteromiejscowe coupe, coś na wzór Panamery. Sylwetka jest bardzo muskularna, sprawia wrażenie silnej, a zarazem delikatnej i wysublimowanej.

Mazda zaprezentuje na odbywających się w dniach 19-28 listopada targach swoją pełną ofertę modelową na rok 2011, łącznie z samochodami modyfikowanymi i wyścigowymi.


Podobne wiadomości:

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja

Aktualności 2016-10-06

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Mazda MX-5 po tuningu BBR

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?