mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości Mazdy w Paryżu

Nowości Mazdy w Paryżu

Na targach motoryzacyjnych, które już niedługo odbędą się w Paryżu, Mazda zamierza zaprezentować kilka nowości. Jedną z nich będzie oczekiwany już od dłuższego czasu samochód sportowo-rekreacyjny o nazwie CX-7.

Nowości Mazdy w  Paryżu

Pojazd zapowiadany jest przez producenta jako połączenie sportowego samochodu, o bardzo nowoczesnym designie, zapewniającego praktyczność i komfort, jaki dają pojazdy z segmentu SUV. Nowa Mazda CX-7 wyposażona zostanie w sześciostopniową, manualną skrzynię biegów. Przy okazji premiery samochodu, ujawniona zostanie nowa jednostka silnikowa, zaprojektowana specjalnie na potrzeby tego modelu. W wersji przygotowywanej na rynek europejski pojawi się kilka specjalnych akcentów specyficznych dla tego rynku.

Kolejną nowością japońskiego producenta samochodów, która stanie na targach, będzie całkiem nowa Mazda MX-5 Roadster, wyposażona w rozkładany dach typu hardtop. Następnym samochodem, który zasili stawkę tej marki, będzie model BT-50 pickup. Nadwozie pojazdu zostało odświeżone, dodano dużo praktycznych elementów w porównaniu z poprzednikami z serii B.

Po raz pierwszy w Europie ukaże się na żywo studium koncepcyjne, które otrzymało nagrodę w konkursie 'Grand Prix Du Plus Beau Concept Car', podczas XXI międzynarodowego festiwalu samochodowego w Paryżu. Model o nazwie Senku zostanie ukazany widzom podczas tegorocznego show.

Czytaj także:

Duży problem małej Mazdy (2006-08-24)

Wodorowa Mazda RX-8 (2006-08-24)

Mazda: Utonęło 4700 aut (2006-07-31)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda RX-8 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda CX-7 Mazda RX-8

Podobne wiadomości:

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?