mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości Mazdy w Paryżu

Nowości Mazdy w Paryżu

Na targach motoryzacyjnych, które już niedługo odbędą się w Paryżu, Mazda zamierza zaprezentować kilka nowości. Jedną z nich będzie oczekiwany już od dłuższego czasu samochód sportowo-rekreacyjny o nazwie CX-7.

Nowości Mazdy w  Paryżu

Pojazd zapowiadany jest przez producenta jako połączenie sportowego samochodu, o bardzo nowoczesnym designie, zapewniającego praktyczność i komfort, jaki dają pojazdy z segmentu SUV. Nowa Mazda CX-7 wyposażona zostanie w sześciostopniową, manualną skrzynię biegów. Przy okazji premiery samochodu, ujawniona zostanie nowa jednostka silnikowa, zaprojektowana specjalnie na potrzeby tego modelu. W wersji przygotowywanej na rynek europejski pojawi się kilka specjalnych akcentów specyficznych dla tego rynku.

Kolejną nowością japońskiego producenta samochodów, która stanie na targach, będzie całkiem nowa Mazda MX-5 Roadster, wyposażona w rozkładany dach typu hardtop. Następnym samochodem, który zasili stawkę tej marki, będzie model BT-50 pickup. Nadwozie pojazdu zostało odświeżone, dodano dużo praktycznych elementów w porównaniu z poprzednikami z serii B.

Po raz pierwszy w Europie ukaże się na żywo studium koncepcyjne, które otrzymało nagrodę w konkursie 'Grand Prix Du Plus Beau Concept Car', podczas XXI międzynarodowego festiwalu samochodowego w Paryżu. Model o nazwie Senku zostanie ukazany widzom podczas tegorocznego show.

Czytaj także:

Duży problem małej Mazdy (2006-08-24)

Wodorowa Mazda RX-8 (2006-08-24)

Mazda: Utonęło 4700 aut (2006-07-31)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda RX-8 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda CX-7 Mazda RX-8

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.