mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy Ford Fusion w Polsce

Nowy Ford Fusion w Polsce

Już w tym tygodniu do polskich salonów Autoryzowanych Dilerów Forda trafi całkowicie nowy Ford Fusion.

Nowy Ford Fusion w Polsce

W dniach 16-18 maja br. w salonach sprzedaży Forda odbyły się Dni Otwarte pod hasłem "Nowy Ford Fusion - Lepszy punkt widzenia".

Wprowadzany na rynek Ford Fusion łączy najlepsze cechy subkompaktowego auta typu hatchback z funkcjonalnością minivana i solidną konstrukcją oraz dominującą sylwetką samochodu terenowo-rekreacyjnego. W ten sposób tworzy nową kategorię tzw. uniwersalnego samochodu miejskiego. Nowy Ford Fusion uzupełnia gamę produktów wcześniej wprowadzonych w innych segmentach rynkowych. Dzięki temu firma Ford dokonała całkowitej wymiany modeli we wszystkich wielkoseryjnych segmentach rynku samochodów osobowych.

"Obserwowany obecnie sukces Forda w Polsce opiera się na konsekwentnej realizacji planu odbudowy pozycji firmy Ford w Polsce, którego jednym z elementów było dostosowanie naszej oferty do wymagań i oczekiwań klientów" powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Polska Sp. z o.o. Cieszymy się, że już w tym tygodniu do polskich salonów Autoryzowanych Dilerów Forda trafi najnowsza nasza propozycja w segmencie B - Ford Fusion. Zdajemy sobie sprawę, że posiadanie nowoczesnej gamy małych samochodów jest bardzo ważnym elementem sukcesu na polskim rynku. Stąd nasze oczekiwania na dalsze powiększanie udziału rynkowego Forda - dodał Adam Kołodziejczyk.

Nowy Ford Fusion wyróżnia się na tle innych małych samochodów masywniejszą sylwetką, z wyżej umieszczoną pozycją kierowcy, dającą większą wygodę prowadzenia i znacznie lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. Jednocześnie Ford Fusion zachowuje zwrotność i zwinność samochodu małego i jest przy tym niezwykle ekonomiczny w eksploatacji.

Ford Fusion dostępny jest z nadwoziem 5-drzwiowym, zaś gama silników obejmuje trzy jednostki - dwie benzynowe Duratec o pojemności 1.4 litra (80KM) i 1.6 litra (100KM) oraz nowoczesną turbodoładowaną diesla Duratorq TDCi o pojemności 1.4 litra (68KM).

Wprowadzeniu nowego Forda Fusion na rynek towarzyszyć będzie inauguracyjny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Ford Ubezpieczenia Samochodowe. W ramach tego pakietu klienci będą mogli ubezpieczyć samochód po stawce 4,5% lub 5,5% wartości samochodu, w specjalnym pakiecie TU Allianz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!