mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy Ford Galaxy

Nowy Ford Galaxy

Na zbliżającej się wystawie motoryzacyjnej w Genewie zaprezentowana zostanie nowa generacja Forda Galaxy, największego minivana marki.

Nowy Ford Galaxy
Nowy Ford Galaxy jest nieco większy od modelu, którego miejsce zajmuje. Przede wszystkim zwiększono rozstaw kół (o 59 mm z przodu i o 81 mm z tyłu w porównaniu z poprzednim modelem). Długość całkowita wzrosła o 179 mm (4820 mm w porównaniu z 4641 mm poprzednio). Nowy model jest też szerszy od poprzedniego o 60 mm (1854 mm w porównaniu z 1794 mm). Mniejsza o 14 mm jest natomiast wysokość całkowita (obecnie 1676 mm, poprzednio – 1690 mm).
 
Wnętrze jest przestronne, wygodnie pomieści nawet siedem osób wraz z bagażem. Nisko przebiegająca linia okien i stosunkowo wysoko umieszczone fotele sprawiają, że kierowca i pasażerowie mają doskonałe pole widzenia, zarówno do przodu jak i na boki. W połączeniu z innowacyjnym systemem płaskiego składania foteli FFS (FoldFlatSystem), pozwalającym na złożenie siedzeń 2 i 3 rzędu w zupełnie płaski sposób, użytkownik ma dużo możliwości konfigurowania ustawień foteli. W nowej generacji Forda Galaxy pojemność przestrzeni bagażowej zwiększyła się o blisko jedną trzecią. Wynosi ona od 308 do 2.325 litrów.
 
Za bezpieczeństwo odpowiada rozbudowany Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda, wzbogacając normalnie oferowany zestaw czołowych poduszek powietrznych, poduszek bocznych i kurtyn powietrznych o nową poduszkę chroniącą w razie zderzenia czołowego okolice kolan kierowcy. W opcji dostępny jest także system IVDC zwiększający bezpieczeństwo i mający ogromny wpływ na własności jezdne poprzez zawieszenie aktywne wraz z systemem ciągłej kontroli tłumienia w zawieszeniu (CDC), który nie tylko poprawia charakterystykę pracy zawieszenia, ale także współdziała z elektronicznym układem stabilizacji toru jazdy ESP.
 
Nabywca nowego Forda Galaxy będzie miał do wyboru bardzo szeroką gamę nowoczesnych silników. Obejmuje ona jednostki wysokoprężne: 1,8-litrowy Duratorq TDCi o mocy 100 KM, drugą wersję 1,8-litrowej jednostki o mocy 125 KM, kolejną odmianę silnika Duratorq TDCi o pojemności 2,0 litrów i mocy 130 KM oferowaną z filtrem cząstek stałych (DPF) oraz jeszcze jeden dwulitrowy silnik Duratorq TDCi o mocy 140 KM, oferowany z filtrem cząstek stałych lub bez filtra DPF. Ofertę uzupełnia jednostka benzynowa Duratec o pojemności 2,0 litrów i mocy 145 KM.
 
Na polskim rynku nowy Galaxy powinien pojawić się w drugim półroczu. Jak dotąd, nie są jeszcze znane ceny, jakie przyjdzie zapłacić za nową generację tego modelu.
 
Czytaj także:
Sportowo i przestronnie (2006-02-20)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Galaxy
Ford Galaxy
Cena podstawowa już od: 123 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Galaxy Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Galaxy

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando