mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy Ford Galaxy - rodzinna pierwsza klasa

Nowy Ford Galaxy - rodzinna pierwsza klasa

Trzecie Galaxy zostało poprawione pod względem bezpieczeństwa, wyposażenia i funkcjonalności. Ford obiecuje, że jego pasażerowie będą podróżować pierwszą klasą.

Nowy Ford Galaxy - rodzinna pierwsza klasa
Zaprezentowane dzisiaj Galaxy wygląda bardziej jak dotychczasowy model po face liftingu niż nowa generacja, ale Ford sugeruje, że auto jest całkowicie nowe. Owszem, pojawiła się charakterystyczna atrapa chłodnicy w stylu Astona Martina, są nowe reflektory oraz tylne lampy i kilka innych detali, ale ogólna koncepcja pozostała bez zmian - Galaxy jest sporym, jednobryłowym minivanem i nadal ma czworo tradycyjnych drzwi. Trochę szkoda, że Ford nie poszedł drogą Volkswagena i Seata i nie zastosował wygodnych, rozsuwanych drzwi dla tylnego rzędu siedzeń. Tym bardziej, że nawet o wiele mniejsze modele tego producenta, B-Max i C-Max, oferują takie rozwiązanie.

Nie zmienia to faktu, że w klasie biznes, czyli kabinie trzeciego Galaxy, powinno się podróżować bardzo wygodnie. Oferuje ona więcej przestrzeni na nogi oraz nad głowami, a same siedziska mają być bardziej wygodne. Przednie fotele otrzymały nawet funkcję masażu, a wszystkie tylne możemy schować w podłodze przyciskając tylko jeden guzik w bagażniku. Co ciekawe, i niedostępne dotąd u żadnego z konkurentów, trzeci rząd siedzeń możemy teraz nawet z powrotem rozłożyć za pomocą przycisku. Dostęp do samego bagażnika będzie teraz łatwiejszy, dzięki modnemu i funkcjonalnemu dodatkowi - otwieraniu tylnej klapy za pomocą machnięcia stopą pod zderzakiem. Przyda się na parkingu pod supermarketem, podobnie jak funkcja automatycznego parkowania prostopadłego, której nauczono Galaxy w najnowszej wersji.

Sztuczek jest tutaj więcej - Speed Limiter to "inteligentny" ogranicznik prędkości, który rozpoznaje znaki drogowe i dostosowuje do nich maksymalną prędkość auta. Galaxy dba jednak nie tylko o unikanie mandatów - automatyczny hamulec potrafi zatrzymać auto w niebiezpiecznych sytuacjach, również w razie wkroczenia pieszego na jezdnię. Kontrola martwego pola w lusterkach bocznych oraz niekontrolowanego zjazdu z pasa ruchu to już właściwie codzienność - również w Galaxy.

Nie wszystkie auta, szczególnie w tej klasie, mają jednak aktywne światła drogowe, które automatycznie wyłączają się, gdy naprzeciwko nas pojawi się jakieś auto. Innym typowym dla Forda elementem wyposażenia jest system multimedialny Sync2, z którym dogadamy się wydając komendy głosowe - w ten sposób obsłużymy m.in. radio, nawigację oraz telefon. Mało bajerów? W tym Galaxy pojawiła się także podgrzewana kierownica, elektrycznie regulowana kolumna kierownicy i samopoziomujące zawieszenie. Ostatni z tych elementów ma wpływać na bezpieczeństwo prowadzenia dużego Forda przy pełnym obciążeniu. Zawieszenie ogólnie poprawiono w porównaniu z poprzednikiem, również w celu podwyższenia komfortu podróży. Istotne w trakcie długich eskapad będzie także lepsze wygłuszenie kabiny.


Pod maską kolońskiego vana mogą pracować trzy silniki: benzynowy 1,5 EcoBoost ma 160KM, 2-litrowy EcoBoost 240KM, a turbodiesel 2,0 TDCi występuje w aż 4 wersjach mocy (120, 150, 180 i 210KM). Ford Galaxy numer trzy jest poprawione pod każdym względem - wyglądu, komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Czy w czasach wygasającego popytu na duże vany to wystarczy? Jak zwykle, zdecyduje rynek.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Galaxy
Ford Galaxy
Cena podstawowa już od: 123 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Galaxy Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Galaxy

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Ford Mondeo: Czy to już czas facelifting?

auto motor i sport 2015-04-25

Najnowszy Ford Mondeo zagościł na europejskim rynku ze znacznym opóźnieniem. W USA, gdzie znany jest jako Fusion, znają go już od 3 lat. Czy na odświeżony model też przyjdzie nam czekać?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.