mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy L200

Nowy L200

Dostępny również na naszym rynku pick-up Mitsubishi L200 doczekał się następcy. Japoński koncern zaprezentował drugą wersję popularnej półciężarówki produkowanej w Tajlandii.

Nowy L200

W zależności od rynków, na których samochód będzie sprzedawany Mitsubishi L200 będzie nosił nazwę Triton lub Storm. Kiedy trafi do oferty polskiego importera, pod nie zmienioną nazwą będzie kontynuował dobrą historię ponad 700.000 sztuk sprzedanych na całym świecie. Ma mu w tym pomóc bardzo mocno promowany ostatnio, sportowy, wzięty z aut startujących w rajdach terenowych, wizerunek.

 


TU zobacz wyposażenie i ceny obecnego modelu Mitsubishi L200

Tradycyjny kształt typowo dostawczego samochodu z otwartą skrzynią załadunkową został mocno wygładzony, a linie zastosowane w stylizacji nadwozia przypominają te z rajdowego Pajero Evo. Trzeba przyznać, że samochód jest ładny jak na wóz do ciężkiej roboty, ale ucierpi na tym nieco pojemność i możliwość załadunku przestrzeni ładunkowej, która będzie mniejsza od obecnych 1.065 kilogramów. Według Adama Męcińskiego z MMC Car Poland, samochód będzie bowiem pozycjonowany jako pick-up z wyższej półki.

Paleta nadwoziowa ma zawierać pojedynczą, wydłużoną pojedynczą i cztero-drzwiową kabinę pasażerską, ale należy spodziewać się, że na polski rynek trafi jedynie ta ostatnia. Oczywiście wszystkie posiadać będą stały napęd na cztery koła Super Select z reduktorem, systemem aktywnej stabilizacji i kontrolą trakcji. Całe zawieszenie (przednie niezależne) zamontowano do sztywnej, uformowanej wodą ramy, co ma dać lepsze właściwości w jeździe terenowej.

Paleta jednostek napędowych zawierać będzie cztery silniki diesla: 2.5 Turbo (90 KM, 196 Nm przy 2 tys.obr.), 2.5 DI-D Common Rail Turbo (116 KM, 247 Nm przy 2 tys.obr. oraz wersja 140-konna, z 321 Nm przy 2 tys.obr.) i 3.2 DI-D Common Rail Turbo (165 KM, 351 Nm przy 2 tys. obr.).

Auto ma wejść do globalnej sprzedaży pod koniec tego roku, a jak powiedział przedstawiciel MMC Car Poland, do polskich salonów zawita w kwietniu 2006 z nieco mocniejszą niż obecnie jednostką napędową, podwójną kabiną i czterema rodzajami wyposażenia. Z informacji jakie uzyskało mojeauto.pl, wynika że Mitsubishi L200 cenowo uplasuje się między konkurencją z Toyoty i Nissana.

 


Więcej informacji o Mitsubishi:

NOWOŚĆ - zobacz specjalną stronę marki

Nowe szaty Mitsubishi: Concept-Sportback

Mitsubishi +12% w lipcu

27-28.09 - Zlot Mitsumaniaków

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.
Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.