mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy kierunek Cadillaca

Nowy kierunek Cadillaca

Na kalifornijskich targach luksusowa amerykańska marka pokazała właśnie Urban Luxury Concept, czyli auto z najmniejszym silnikiem kiedykolwiek zbudowanym przez tę firmę.

Nowy kierunek Cadillaca

Samochód, który został w całości zaprojektowany w rejonie Los Angeles, jest dużo szerszy i krótszy niż Mini Cooper, lecz ciągle pomieści czterech pasażerów. Problem drzwi został bardzo ciekawie rozwiązany - mają one konstrukcję scyzoryka, czyli wysuwają się na szerokość z nadwozia, żeby zaraz obrócić się i unieść tym samym nieco do przodu, umożliwiając wygodne wejście do kabiny.

- Czy auto musi być duże, żeby plasować się w klasie premium? Musi być duże, żeby być luksusowe? Piękne rzeczy jak np. carskie jaja czy diamenty są malutkie, a to dla nas wizja, dzięki której wiemy w jakim kierunku mozemy w przyszłości pójść. - powiedział Clay Dean, wysoko postawiony w GM, na oficjalnym pokazie auta w studiu projektowym General Motors w North Hollywood wczorajszego wieczoru. Jego zdaniem wielu klientów z rejonów miejskich, którzy chcą samochod luksusowy, bardzo dobrze czułoby się z możliwością wyboru samochodu małego i bardzo luksusowego, m.in. ze względu na plusy w kwestii parkowania takich aut w mieście.

 

Wnętrze samochodu wykonane jest z ekskluzywnych materiałów, które dziś dostępne są tylko w dużo większych samochodach, oraz posiada nowoczesny interaktywny system multimedialny. Ekrany dotykowe i projektory zastępują standardowe zegary oraz zastępują sterowniki systemami audio oraz klimatyzacją. Wnętrze wykończone jest w aluminium, niebiesko-szarej skórze, drewnie ciemnego koloru oraz ceramicznych materiałach. Podświetlenie w stylu Ambient tylko dodaje tu tego luksusowego poczucia.

Auto ma długość dokładnie 3,835mm, a rozstaw osi to 2,467mm. Samochód jest szegoki na 1,730mm i wysoki na 1,446mm, zatem aż taki maluszek to z niego nie jest.

Napęd zapewnia jednolitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, wspomagany elektrycznym motorem, systemem Start&Stop, technologią odzyskiwania energii z hamowania oraz dwusprzęgłową skrzynią biegów. Układ taki zapewnia bardzo niskie spalanie na poziomie 4,7 litra w mieście oraz 3,6 litra na trasie.


Podobne wiadomości:

Aston Martin One-77 sprzedaje się pięknie

auto motor i sport 0000-00-00

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.