mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy kierunek Cadillaca

Nowy kierunek Cadillaca

Na kalifornijskich targach luksusowa amerykańska marka pokazała właśnie Urban Luxury Concept, czyli auto z najmniejszym silnikiem kiedykolwiek zbudowanym przez tę firmę.

Nowy kierunek Cadillaca

Samochód, który został w całości zaprojektowany w rejonie Los Angeles, jest dużo szerszy i krótszy niż Mini Cooper, lecz ciągle pomieści czterech pasażerów. Problem drzwi został bardzo ciekawie rozwiązany - mają one konstrukcję scyzoryka, czyli wysuwają się na szerokość z nadwozia, żeby zaraz obrócić się i unieść tym samym nieco do przodu, umożliwiając wygodne wejście do kabiny.

- Czy auto musi być duże, żeby plasować się w klasie premium? Musi być duże, żeby być luksusowe? Piękne rzeczy jak np. carskie jaja czy diamenty są malutkie, a to dla nas wizja, dzięki której wiemy w jakim kierunku mozemy w przyszłości pójść. - powiedział Clay Dean, wysoko postawiony w GM, na oficjalnym pokazie auta w studiu projektowym General Motors w North Hollywood wczorajszego wieczoru. Jego zdaniem wielu klientów z rejonów miejskich, którzy chcą samochod luksusowy, bardzo dobrze czułoby się z możliwością wyboru samochodu małego i bardzo luksusowego, m.in. ze względu na plusy w kwestii parkowania takich aut w mieście.

 

Wnętrze samochodu wykonane jest z ekskluzywnych materiałów, które dziś dostępne są tylko w dużo większych samochodach, oraz posiada nowoczesny interaktywny system multimedialny. Ekrany dotykowe i projektory zastępują standardowe zegary oraz zastępują sterowniki systemami audio oraz klimatyzacją. Wnętrze wykończone jest w aluminium, niebiesko-szarej skórze, drewnie ciemnego koloru oraz ceramicznych materiałach. Podświetlenie w stylu Ambient tylko dodaje tu tego luksusowego poczucia.

Auto ma długość dokładnie 3,835mm, a rozstaw osi to 2,467mm. Samochód jest szegoki na 1,730mm i wysoki na 1,446mm, zatem aż taki maluszek to z niego nie jest.

Napęd zapewnia jednolitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, wspomagany elektrycznym motorem, systemem Start&Stop, technologią odzyskiwania energii z hamowania oraz dwusprzęgłową skrzynią biegów. Układ taki zapewnia bardzo niskie spalanie na poziomie 4,7 litra w mieście oraz 3,6 litra na trasie.


Podobne wiadomości:

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Instytut SAMAR donosi, że rynek nowych samochodów w Polsce cały czas rośnie. Wszystko wskazuje na to, że prognozowana sprzedaż na koniec roku, czyli 490 tys. samochodów, jest jak najbardziej realna do osiągnięcia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech