mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy koncept Audi

Nowy koncept Audi

Podczas tegorocznych targów NAIAS w Detroit Audi zaprezentowało światu nowy projekt studyjny o nazwie Sportback concept. Elementy stylistyczne typowe dla marki, które zastosowano w prezentowanym aucie pozwalają wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał przyszły język formy Audi.

Nowy koncept Audi

Z typową sylwetką coupe i dużą tylną klapą nadwozie o długości 4,95 m, szerokości 1,93 m oraz wysokości tylko 1,40 metra prezentuje nowoczesną linię samochodu klasy wyższej. Studyjny Audi Sportback concept ma podwójne zadanie. Po pierwsze – jak wskazuje na to jego nazwa – ma symbolizować zasadę Sportback w jej najczystszej formie, jako połączenie elegancji, sportowego charakteru i możliwości adaptacyjnych wnętrza.

Również rozwiązania techniczne Audi Sportback concept wybiegają w przyszłość. Za napęd odpowiedzialny jest czysty silnik wysokoprężny. Technologia zastosowana w trzylitrowym V6 TDI clean diesel całkowicie eliminuje emisję tlenków azotu. Silnik ten już teraz spełnia normy obowiązujące we wszystkich 50 stanach USA oraz normę EU-6, która wejdzie w życie dopiero w 2014 roku. Dzięki licznym rozwiązaniom poprawiającym efektywność Audi Sportback concept będzie zużywać tylko 5,9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów.

>>Zobacz krótki film o koncepcyjnym Audi Sportback<< 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A7
Audi A7
Cena podstawowa już od: 323 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A7 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A7

Podobne wiadomości:

A7 Sportback – atak na CLS-a

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Komentuj:

~remek 2009-02-11

bravo Leszek jesteś "gurą"

~LESZEK 2009-01-17

CUDO AUDI NIEMCY GURA BRAVO

~~*|*~ 2009-01-15

Przód audicy, reszta skopiowana z Astona. Żenada.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.