mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy minivan Mazdy

Nowy minivan Mazdy

Na jesieni japoński producent wprowadza do salonów sprzedaży w całej Europie następcę Mazdy 5, która od 2007 roku znalazła 500,000 nabywców na świecie, w tym 175,000 w samej Europie.

Nowy minivan Mazdy

W nowym modelu widać, że Mazda chce troszkę zrewitalizować image swoich samochodów poprzez wprowadzenie "nowej twarzy". Odnowiona buźka Piątki ma teraz powiększony uśmiech i jeszcze bardziej skośne oczy, poprzez co wygląda radośniej i bardziej przyjaźnie. Nie ma już tutaj agresji, widać, że to samochód rodzinny i taką tylko i wyłącznie funkcję ma spełniać - dzieci nie mogą płakać na jego widok. Cały ten motyw nazywa się Nagare, pod którego nazwą kryje się układ wnętrza, wspomniana nowa twarz i aerodynamiczne przetłoczenia bocznej linii nadwozia. Jeśli o wnętrzu mowa, to jest ono skierowane na kierowcę, znów tropem poprzednich modeli BMW z czasów świetności stylizacji bawarskiego producenta.

We wnętrzu zaproponowano 8 nowych kolorów, sportowe akcenty i podwyższoną jakość wykonania. Bardzo poprawiła się także ergonomia - nawiewy umieszczone zostały wyżej, podobnie jak ekran informacyjny. Lepsze jest wyciszenie kabiny oraz pojemność całego "pomieszczenia", bo tak już można mówić o wnętrzach samochodów tego segmentu. Wszyscy pasażerowie mają także więcej miejsca, co powoduje wzrost komfortu i wygody podróżowania. Auto ma teraz łącznie 45 schowków (!) rozlokowanych wszędzie, gdzie się tylko da.

Jeśli chodzi o elektroniczne zabawki, to Mazda wprowadziła nawigację satelitarną z dyskiem 4GB i ekranem dotykowym, nowy zestaw audio, ksenony, łączność Bluetooth czy też wejście AUX dla iPoda czy innych odtwarzaczy muzycznych.

Pod maską pojawi się nowy silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 150 koni mechanicznych. Dostępny będzie także 1,8 litra rozwijający 115 koni, co jednak dla samochodu o takich gabarytach i przy maksymalnym obciążeniu może nie wystarczyć.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Van Mazda5

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.