mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy pojazd dla Św. Mikołaja od Forda

Nowy pojazd dla Św. Mikołaja od Forda

Ford specjalnie z okazji Bożego Narodzenia zaprezentował wizję pojazdu dla Świętego Mikołaja . Nowe sanie mają ułatwić Mikołajowi rozdawanie prezentów i pozwolić odejść Rudolfowi i jego przyjaciołom na zasłużoną emeryturę.

Nowy pojazd dla Św. Mikołaja od Forda

"Mogą one wyglądać słodko jednak zespół 9 reniferów Mikołaja podczas każdej corocznej misji emituje 214 670 ton CO2 wiec coś z tym zrobić i pomóc mu odkryć zielone korzenie", powiedział projektant Ford Paul Wraith. Według wyliczeń Forda mikołaj potrzebuje rocznie 122 milionów funtów na paliwo, którym są marchewki dla reniferów. Pamiętajmy, że jednej nocy musi dotrzeć do wszystkich dzieci na całym globie.

Ford proponuje w swoich koncepcyjnych saniach bardzo niskie zużycie paliwa za pomocą silnika EcoBoost. Koszty paliwa spadną do 12 milionów rocznie. Pod maską Św. Mikołaj znajdzie 1.0-litrowy EcoBoost, który dostarcza 125 KM mocy i 170 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Funkcja overboost powoduje że wzrasta on do 200 Nm.

Nowe sanie Świętego Mikołaja oparte na koncepcyjnym modelu Forda Evos w swoim wyposażeniu posiadają szereg udogodnień. Aktywny asystent parkowania pomoże Mikołajowi przy lądowaniu na dachu. Door edge protector czuwa nad tym by nie doszło do zarysowania, wgniecenia karoserii podczas parkowania w ciasnych miejscach. System SYNC pozwoli Św. Mikołajowi pozostać w ciągłym kontakcie z elfami znajdującymi się w bazie. City & Blinde Spot Information System to technologia, która ostrzeże i zapobiegnie kolizji z samolotem bądź innym obiektem poruszającym się po niebie.

Zapewne teraz Św. Mikołaj nie ma czasu by wybrać się na jazdę próbną saniami od Forda, ale pewnie tuż po świętach umówi się z najbliższym dilerem Forda i przetestuje nowy pojazd.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford auto świętego mikołaja Ford Concept

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~pawian 2011-12-25

Człowiek wydycha ok.10 litrów powietrza na minutę - zawartość CO2 w wydechu to ok. 4%. Doba ma 1440 minuty - każdy z nas wydycha więc 576 litrów CO2 na dobę co czyni ok. 25 moli CO2. Masa cząsteczkowa CO2 to 44 - a więc na dobę produkujemy 1100 g CO2 - dla uproszczenia 1 kg. Jest nas mniej więcej 7 mld, czyli ludzie wydychają 7x10^9 kg (7 milionów ton!) CO2 na dobę. "ekologia samochodowa" to ściema i zysk

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.