mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy rodzinny Nissan

Nowy rodzinny Nissan

Na rynek amerykański na początku przyszłego roku wchodzi czwarta generacja modelu Quest, największego osobowego Nissana w ofercie.

Nowy rodzinny Nissan

Nowe auto zostało stworzone tak, aby jak najlepiej służyć dużej rodzinie w codziennym życiu. Niektórymi z ułatwień, które japońska marka oferuje w swoim minivanie są: boczne drzwi automatycznie zamykane po naciśnięciu przycisku, podwójny szklany dach, "inteligentna" klimatyzacja, dodatkowe lusterko wsteczne, które ułatwia kontakt wzrokowy z pasażerami tylnych siedzeń oraz mała średnica zawracania.

 

Stylistyka nadwozia jest nowoczesna, zawiera w sobie ostre krawędzie, mocne kształty, jakby wyciosane z jednego kawałka kamienia. Oczywiście, jako że to minivan, auto ma kształt warzywniaka, którego nie da się uniknąć w samochodach tego typu. Boczne okna stanowią jedną linię, prostokąt, który ciągnie się aż do końca auta i charmonijnie łączy z tylną szybą, która wmontowana jest w praktyczie pionową tylną klapę. Z przodu, jako dopełnienie ogólnego wrażenia, mamy mocne przetłoczenia, duży grill oraz sporych rozmiarów reflektory. Wnętrze także utrzymane jest w nowoczesnym stylu - przestrzeni jest niesamowicie dużo, co nie stanowi sporego zaskoczenia. Z tyłu mamy oddzielne dwa duże fotele z podłokietnikami, podobnie jak w trzecim, składanym rzędzie, pomiędzy nimi konsolę z uchwytami na kubki oraz pojemnym schowkiem. Deska rozdzielcza jest logicznie rozplanowana, z dużym ekranem nawigacji i innych elektronicznych gadżetów umieszczonym na jej szczycie, łącznie z lewarkiem automatycznej skrzyni biegów, położonym po lewej stronie od sterowników klimatyzacji.

Najlepsza wersja Questa wyposażona będzie w 3,5 litrowy silnik V6 o mocy 253 koni mechanicznych. Samochód, jak wspominaliśmy, przeznaczony jest tylko na rynek amerykański i wejdzie do sprzedaży na początku 2011 roku.

 

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Quest Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan USA Nissan Quest Van

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Nissan Ellure – piękny i nic więcej

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.