mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Odmieniony Opel Antara

Odmieniony Opel Antara

Klasa miejskich SUV-ów to dziś jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynkowych. Czy Opel Antara dzięki zmodyfikowanym jednostkom napędowym, ulepszonej stylistyce i zwiększonemu komfortowi wnętrza dołączy do grona liderów?

Odmieniony Opel Antara

Najbardziej widoczne zmiany w zmienionej nieco wersji Antary, która zostanie zaprezentowana pod koniec bieżącego roku, obejmują napęd. Całkowicie zmieniona gama silników, które są obecnie zgodne z normą emisji spalin Euro 5, zapewnia lepsze osiągi oraz znacznie obniżony poziom zużycia paliwa i emisji spalin. Nawet dwie dostępne skrzynie biegów – sześciobiegowa manualna i automatyczna – przeszły szereg zmian i oferują obecnie lepszą wydajność i dynamikę.

Najnowsza pozycja w gamie jednostek napędowych to nowo opracowany silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem 2.2 CDTI o dwóch poziomach mocy. Wersja o mocy 163 KM oferuje 36 KM więcej niż poprzednik. Wersja o mocy 184 KM oferuje zaś 34 KM więcej.

Wariant o mocy 163 KM dostępny jest w wersji z napędem na przednie lub wszystkie koła oraz z manualną lub automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów. Wersja o mocy 184 KM również oferuje wybór manualnej lub automatycznej przekładni i jest standardowo dostępna z napędem na cztery koła.

Również silniki benzynowe są obecnie mocniejsze. Czterocylindrowa jednostka o pojemności skokowej 2,4 litra rozwija obecnie moc 170 KM, czyli o 30 KM więcej niż dotychczas. Podobnie jak silniki wysokoprężne, jest ona oferowana w wersji z napędem na przednie lub na wszystkie koła i współpracuje z manualną lub automatyczną, sześciobiegową skrzynią biegów.Silniki wyposażone są w układ zmiennych faz rozrządu po stronie dolotowej i wydechowej, dzięki czemu optymalizacji ulega moment obrotowy oraz charakterystyka osiągów. Obniża się również użycie paliwa i emisja spalin.

Na drodze Opel Antara wyróżniać się będzie przede wszystkin nową osłoną chłodnicy, światłami przeciwmgielnymi z chromowanymi obwódkami oraz dobrze zintegrowanymi zabezpieczeniami chroniącymi przechodniów. Solidny wygląd uzupełniają zmodyfikowane tylne lampy i opcjonalnie dostępne 19-calowe felgi z lekkich stopów.

Wewnątrz całkowicie nowa jest konsola środkowa z dodatkowymi schowkami, nowe materiały oraz dodatkowa kolorystyka. Opel podwyższył też bezpieczeństwo i komfort modelu Antara, który oferuje teraz m.in. w standardzie elektryczny hamulec postojowy i system wspomagania ruszania pod górę HSA.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Antara Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Antara

Podobne wiadomości:

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Opel Antara – odświeżony na nowy rok

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.