mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Odmieniony Saab 9-5

Odmieniony Saab 9-5

W halach wystawowych wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie po raz pierwszy publiczności zaprezentowany zostanie nowy Saab 9-5 w wersji Sedan oraz SportCombi.

Odmieniony Saab 9-5

Choć informacje o nowej generacji Saaba 9-5 są dosyć skąpe, to jednak zaprezentowane zdjęcia pokazują główne zmiany stylistyczne, jakie zaszły w modelu. Przede wszystkim nowy jest przód auta, który zainspirowany został koncepcyjnym 9X. Również świeży jest wygląd wnętrza, obejmujący nową deskę rozdzielczą i wykończenie.

Bardziej sportowe ma być także zmienione zawieszenie, które ma dawać kierowcy lepszą kontrolę nad autem oraz oferować więcej przyjemności z prowadzenia. Pod maską pojazdów nowej gamy modelu odnaleźć można jednostki napędowe zasilane trzema rodzajami paliwa. Wszystkie są turbodoładowane i obejmują wersje wysokoprężną, silnik Saab BioPower, wykorzystujący dowolną mieszankę etanolu (E85) i benzyny, oraz jednostkę o zwiększonej mocy w najsilniejszej odmianie Aero.

Topowa wersja Aero dysponować będzie mocniejszym silnikiem o mocy 260 KM (dotychczas 250 KM), oszczędnym dieslem 150 KM, trzema wersjami wyposażenia (Linear, Vector i Area).

Nowy Saab 9-5 w sprzedaży pojawi się pod koniec listopada (m.in. w Niemczech). Za podstawową wersję (Linear) 2.0t (150 KM) trzeba będzie zapłacić na tym rynku 30.450 euro. SportCombi w takiej samej konfiguracji kosztować będzie już 31.500 euro. Flagowy 2.3 Turbo Aero to wydatek rzędu 39.900 w wesrji sedan i 40.950 w wesrji SportCombi. Wersja z silnikiem wysokoprężnym to wydatek odpowiednio 32.050 i 33.100 euro.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-5 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-5

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~krzysztof 2013-08-16

piękne autka szkoda że upadła marka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.