mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Odmładzanie leśnika

Odmładzanie leśnika

Subaru uznało, że czas na gruntowne odmłodzenie swojego Forestera. Po trzech latach od debiutu nie czas jeszcze na nową generację, ale wyraźne zmiany stylistyczne i techniczne robią swoje.

Odmładzanie leśnika

Już w maju przekazywaliśmy informacje i prezentowaliśmy zdjęcia pokazujące Subaru Forester w nowych szatach (TU czytaj: Facelifting Forestera). Zgodnie z tymi wiadomościami, obecnie pokazana finalna wersja produkcyjna ma większe i bardziej charakterystyczne lampy przednie i tylne oraz szereg bardziej dynamicznych dodatków.

Inne najważniejsze usprawnienia obejmują między innymi: wzrost mocy benzynowego silnika 2.0 z 125 do 158 KM, a silnika 2.5 turbo z 210 do 230 KM. Teraz także w mocniejszej wersji możliwa będzie instalacja zautomatyzowanej, 6-biegowej skrzyni ‘sportshift’ oraz SVDC (system kontroli dynamiki Subaru).

230-konne Subaru Forester z manualną skrzynią osiąga setkę w 5,7 sekundy, a wyposażone w automat w 7,3. Maksymalnie obie wersje pojadą z tę samą prędkością 215km/h. Tradycyjnie u Subaru samochód poruszany jest wszystkimi kołami.


TU zobacz wyposażenie i ceny obecnego Subaru Forester

Czytaj więcej o Subaru:

Letnia oferta Subaru

Impreza po liftingu

Brytyjskie super-auto

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.