mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Odświeżone Audi A3

Odświeżone Audi A3

Już latem w sprzedaży pojawi się odświeżona wersja kompaktowego Audi A3. Poza nowymi akcentami stylistycznymi, jak zwykle Audi wprowadza również szereg innowacji technologicznych.

Odświeżone Audi A3

Audi A3, które zadebiutowało w 1996 roku, można powiedzieć, że było twórcą segmentu kompaktów klasy premium. W ciągu już prawie 12 lat swojego żywota rynkowego sprzedanych zostało 1,9 miliona egzemplarzy modelu. W międzyczasie, w 2003 roku, pojawiła się druga generacja A3, która od kilku dni może się pochwalić liczbą miliona wyprodukowanych egzemplarzy.

Główne zmiany stylistyczne, jakim poddane zostało Audi A3, mają podkreślić nieco bardziej dynamiczny charakter auta. Zmodyfikowane zostały maska silnika, błotniki, zderzaki, reflektory, osłona chłodnicy. Nowe są także kierunkowskazy i lusterka zewnętrzne, a w tylnej części światła, zderzak i w wersji trzydrzwiowej klapa bagażnika. Modyfikacje te spowodowały, że odmiana trzydrzwiowa urosła o 2,5 cm do 4,24 m (długość wersji Sportback pozostała bez zmian i wynosi 4,29 m).Nieznaczne zmiany zaszły także wewnątrz kabiny. Nowoczesny wygląd mają m.in. pokrętła i przełączniki, a zegary mają czarne tło i czerwone wskazówki. Pojawiły się także aluminiowe elementy ozdobne.

Tak jak do tej pory Audi A3 i A3 Sportback dostępne będą z ośmioma silnikami - pięcioma benzynowymi i trzema dieslami. Podstawową jednostką jest silnik 1,6 o mocy 102 KM. Następne to 1,4 TFSI (125) KM, 1,8 TFSI (160 KM), 2,0 TFSI (200 KM) i 3,2 quattro (250 KM). Gama diesli rozpoczyna się od 1,9-litrowej jednostki o mocy 105 KM, dostępne są również dwa dwulitrowe silniki TDI o mocach 140 i 170 KM.

Poza wersjami 1,6 i 1,9 TDI, w których standardem są pięciobiegowe skrzynie manualne, w pozostałych zamontowane zostały przekładnie sześciobiegowe. Wyjątkiem jest wersja 3,2 quattro, która współpracuje z sześciobiegową skrzynią S-tronic. Przekładnia ta jest również dostępna w pozostałych wersjach jako opcja. W wersji 2,0 TFSI i w silnikach wysokoprężnych ma sześć biegów, podczas gdy 1.6, 1,4 TFSI i 1,8 TFSI współpracują z nową siedmiobiegową S-tronic.

Rozszerzona została również paleta wersji oferowanych z napędem quattro. Poza tym, że seryjnie oferowana jest w wersji sześciocylindrowej, można w nią doposażyć również A3 z silnikami 1,8 TFSI, 2,0 TFSI oraz oboma dwulitrowymi TDI.

Nowością jest także adaptacyjna regulacja amortyzatorów Audi magnetic ride, która pozwala na wybór opcji normal lub sport. Dzięki specjalnemu płynowi w amortyzatorach w ułamkach sekundy zmienia się charakterystyka tłumienia - od łagodnej komfortowej po sztywną sportową. Rozwiązanie to będzie oferowane jako opcja w obu mocniejszych dieslach oraz z silnikami benzynowymi o mocy od 160 KM. Na życzenie można zamówić również zawieszenie sportowe, w któym nadwozie zostało obniżone o 15 milimetrów.

Audi A3 po faceliftingu może pochwalić się jeszcze bardziej bogatym wyposażeniem. Wśród dodatkowych elementów pojawiły się m.in. światła z dynamicznym doświetlaniem zakrętów, Audi parking system oraz asystent parkowania, który nie tylko sprawdza, czy auto zmieści się w daną lukę na parkingu, ale także pomaga w nią wjechać.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 108 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A3 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A3 Audi A3 A3 sportback

Podobne wiadomości:

Audi Q5: SUV na sportowo

Audi Q5: SUV na sportowo

Premiery 2008-04-21

Nowe Audi A4 w Polsce

Nowe Audi A4 w Polsce

Premiery 2007-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.