mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Odświeżone S40 i V50

Odświeżone S40 i V50

Volvo konsekwentnie wprowadza zmiany w swoich modelach. Po C30, XC60, V70 oraz XC70 teraz przyszedł czas na S40 i V50. Po przeprowadzonej modernizacji te dwa auta będą już bardziej odróżniać się stylistycznie.

Odświeżone S40 i V50

 Volvo S40 poprzez dodanie wielu elementów stylistycznych upodabniających je do innych  przedstawicieli z serii S, w tym głównie do S80, w dużo większym stopniu zmieniło swój charakter. Nowy łagodny przód jest nieco szerszy w stosunku do poprzednika. Jednocześnie za sprawą nowego grilla i powiększonego znaku Volvo, nowych reflektorów i niżej umiejscowionego wlotu powietrza, samochód wydaje się być niższy w porównaniu do poprzedniego modelu.
 
Najnowsze V50 z kolei upodobniło się do V70. Czarny grill z dużym znakiem Volvo jest jednym z elementów sportowej stylistyki samochodu. Nowe reflektory przednie i trzy rzeźbione wloty powietrza poniżej to kolejne charakterystyczne detale.
 
Dolna część tylnych świateł zarówno w S40, jak i V50 jest położona o 30 milimetrów wyżej niż przedtem, a same lampy mają nowy kształt. Światła stopu są wykonane w technologii LED. Nowy zderzak ma wbudowane reflektory w dolnych rogach, zaś niższa i szersza stylistyka jest uzupełniona zdecydowanymi poziomymi liniami rury wydechowej.
 
W obu samochodach zmodyfikowana została cała dolna część wewnętrznych paneli przednich drzwi. Zmianie uległ również kształt głośników systemu audio. Dzięki temu projektanci Volvo Cars zyskali przestrzeń na duży schowek mieszczący książkę w formacie A4, stojącą pionowo puszkę napoju lub leżącą butelkę wody. Przesuwana pokrywa zasłaniająca schowki, w których znajdują się dwa uchwyty na większe i mniejsze kubki, jest uzupełniona o elastyczny podłokietnik dla kierowcy.
 
Zobacz więcej o modelach Volvo S40 oraz Volvo V50


 

 
 

 


Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~darek 2010-01-04

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem S40 2008r 2.0 d i powiem: z tym samochodem jestem częściej na serwisie niż z 8 letnim nissanem. Katastrofa. zastanawiam się nad wymianą na forda. Tańszy a jakościowo podobny, no i serwis tańszy. szkoda mówić.

~sebekg 2007-06-11

jak widac ze starego da sie znobic i nowe:) co robi volvo i dobrze tak trzymac

~t-bag 2007-06-07

autka sa naprawde klasa i nietylko wyglada zewnetrzny ale i wykonczenie srodka no klasa tylko niestety niestac mnie na takie cacka ale kto wie moze w przyszloscie niedalekiej;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.