mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Odświeżone seria 3 Coupe i Cabrio

Odświeżone seria 3 Coupe i Cabrio

Już wiosną br. w salonach sprzedaży BMW pojawi się odnowiona seria 3 w wersjach Coupe oraz Cabrio. Zmiany zewnętrzne oraz wewnątrz kabiny plus zmodyfikowane jednostki napędowe mają sprawić, iż oba modele utrzymają czołowe pozycje w swoich segmentach.

Odświeżone seria 3 Coupe i Cabrio
Choć mogłoby się wydawać, iż obie wersje są raczej dość niszowe, to jednak stanowią obecnie ok. jedną trzecią całkowitej sprzedaży serii 3 na światowych rynkach. A to każe już inaczej spojrzeć na te auta.

Jak zwykle przy modyfikacjach stylistycznych każdego chyba modelu, zmiany obejmują wiele elementów zewnętrznych, jednak całościowo auto nie zmienia się jakoś diametralnie. W przypadku BMW przeprojektowane zostały m.in. atrapa chłodnicy, przednie i tylne światła, wloty powietrza, maski silnika oraz zderzaki. Nowe elementy w przedniej i tylnej części auta spowodowały, że w obu przypadkach będziemy mieć teraz nieco dłuższe nadwozie - w przedniej części wydłużyło się o 29 mm, w tylnej o 3 mm.

Jeszcze mniej zmian styliści BMW przeprowadzili wewnątrz obu wersji "trójki". Na uwagę zasługują jedynie nowe materiały wykończeniowe, choć i wcześniej już mieliśmy do czynienia z niezwykle eleganckimi elementami drewnianymi oraz metalowymi.

Modyfikacje zwiększające moc silników objęły przede wszystkim wersje wysokoprężne. BMW 320d będzie dysponować teraz mocą 184 KM (o 7 koni więcej) oraz maksymalnym momentem 380 Nm (+30Nm). Sprint do setki wyniesie teraz 7,5 oraz 8,3 sekundy odpowiednio w wersjach Coupe oraz Cabrio. Również o 7 KM zwiększyła się moc sześciocylindrowego silnika w wersji 325d i wynosi obecnie 204 KM, zaś maksymalny moment obrotowy wzrósł do 430 Nm. Z tym silnikiem wersja Coupe osiąga prędkość 100 km/h po 6,9 sekundy, zaś Cabrio po 7,5 s.

Bez zmian pozostała moc topowej jednostki - 335i - 306 KM przy takim samym maksymalnym momencie 400 Nm. Jednak wielokrotnie nagradzany silnik stał się teraz nieco bardziej ekologiczny - spalanie spadło o 8%, zaś emisja CO2 została zredukowana do 196 g/km.

Podstawowa wersja 318i, pod maską której pracuje dwulitrowy silnik benzynowy, dysponuje mocą 143 KM. Pozwala on rozpędzić się wersji Coupe do setki w 9,1 sekundy, a wersji Cabrio w 10,3 s.

Szerszej publiczności oba warianty nadwoziowe BMW serii 3 zostaną  zaprezentowane podczas marcowej wystawy samochodowej w Genewie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 130 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.