mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Opel Meriva: Nowy poziom funkcjonalności

Opel Meriva: Nowy poziom funkcjonalności

Prezentując pierwszą generację modelu Meriva w roku 2003, firma Opel stworzyła nowy segment rynku – małe, przystępne cenowo samochody o jednobryłowym nadwoziu. Nowa Meriva kontynuuje dzieło wprowadzając kolejne, unikatowe nowości.

Opel Meriva: Nowy poziom funkcjonalności

Opel Meriva: Nowy poziom funkcjonalności


Prezentując pierwszą generację modelu Meriva w roku 2003, firma Opel stworzyła nowy segment rynku – małe, przystępne cenowo samochody o jednobryłowym nadwoziu. Nowa Meriva kontynuuje dzieło wprowadzając kolejne, unikatowe nowości.

Przy długości 4288 mm osie w nowej Merivie są oddalone od siebie o 15 mm więcej, a jednocześnie rozstaw kół przednich jest szerszy o 39 mm, a tylnych o 45 mm w porównaniu do pierwszej generacji Merivy. Dzięki lepszemu rozstawowi zwiększono jakość prowadzenia i komfort jazdy. Przednia i tylna oś Merivy pochodzi z modelu Zafira.

Meriva wprowadza nowy system FlexDoors, czyli innowacyjne drzwi zawieszone na tylnych zawiasach. FlexDoors oferuje ułatwiony dostęp do kabiny. Jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów, takich jak Meriva, w których tylne fotele są często używane. System FlexDoors sprawia, że wchodzenie i wychodzenie z samochodu nie wymaga od pasażerów przyjmowania niewygodnej pozycji nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni ruchu. Optymalny dostęp do wnętrza zapewnia szeroki kąt otwarcia drzwi FlexDoors – nawet 84 stopnie w porównaniu do 67 stopni w przypadku tradycyjnych drzwi. Dodatkowo na słupku środkowym dostępne są trwałe i wygodne uchwyty, z których mogą korzystać pasażerowie.

 

 

Innowacyjny system tylnych foteli FlexSpace, który był już oferowany w pierwszej generacji Merivy, został jeszcze bardziej dopracowany i ulepszony. Teraz zmiana położenia i konfiguracji foteli wymaga niewielu ruchów wykonywanych w intuicyjny sposób. Tylnie fotele mogą być przesuwane do tyłu i do przodu w stronę środka kabiny, tak aby utworzyć wygodne warunki podróży z jeszcze większą przestrzenią na nogi dla dwóch osób. Można także przesunąć zewnętrzne fotele do przodu, aby poszerzyć przestrzeń bagażową, jednocześnie pozostawiając miejsce dla trzech pasażerów na tylnych fotelach. Tylne fotele mogą zostać złożone w celu zmaksymalizowania przestrzeni bagażowej do 1 500 litrów.
W całej kabinie znacząco zwiększono liczbę schowków. Meriva oferuje nawet do 32 wygodnych lokalizacji schowków na różne przedmioty, które są najczęściej noszone przez podróżujących. Dostępny jest między innymi rewolucyjny system konsoli FlexRail, na który składają się wymienne, ruchome schowki zamocowane na aluminiowych szynach pomiędzy przednimi fotelami, a także ruchomy i wygodny podłokietnik.

Dostępne silniki benzynowe to trzy modele silnika nowej generacji o pojemności 1,4 litra. Podstawowa jednostka o mocy 100 KM i pojemności 1,4 litra to wolnossący silnik o zmiennych fazach rozrządu. Swój debiut w Merivie odnotowała jednostka 1.4 Turbo o mocy 120 koni mechanicznych. Zastępuje ona poprzedni silnik o pojemności 1,6 litra (105KM). Najsilniejszą jednostką w ofercie jest silnik 1.4 Turbo o mocy 140 KM. Posiada ona moment obrotowy na poziomie 200 Nm i jest oferowana z sześciostopniową, ręczną skrzynią biegów.

Pod maską znajdziemy również jednostki wysokoprężne, póki co,  w dwóch opcjach do wyboru. Mniejszy silnik to 1,3 CDTI oferujący moc 75 koni mechanicznych. Mocniejsza jednostka to 1,7 CDTI o mocy 100KM i momencie obrotowym o wartości 260Nm. Pod koniec roku do gamy dołączy kilka innych wersji.

Najtańsza Meriva ze 100-konnym silnikiem 1,4 w wyposażeniu Essentia kosztuje 53.950 złotych. Najtańszy diesel w tym samym wyposażeniu kosztuje 60.750 złotych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Meriva Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Meriva

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.